ReceptyVýživa a doplňky

Nápady na snídani: 6 tipů na zdravé recepty

Nápady na snídani: 6 tipů na zdravé recepty

Pro mnoho z nás je snídaně důležitou součástí každodenního života, ale často nemáme dostatek času nebo nápadů na to, co si připravit. Níže najdete několik nápadů na zdravé a chutné snídaně, které vám pomohou začít den správně.

Nápady na rychlou snídani

  • Jogurt s ovocem a ořechy: smíchejte bílý jogurt s vaším oblíbeným ovocem a posypte ořechy (například mandlemi nebo lískovými ořechy). Pokud máte rádi sladší variantu, můžete přidat trochu medu nebo javorového sirupu.
  • Ovesné vločky s ovocem a jogurtem: uvařte ovesné vločky v mléce (nebo rostlinném nápoji) a podávejte s čerstvým ovocem a bílým jogurtem. Pokud máte rádi sladší variantu, můžete přidat trochu javorového sirupu.
  • Toast s avokádem a vejcem: opečte celozrnný chléb a potřete ho rozmačkaným avokádem. Přidejte vařené nebo opékané vejce a posypte solí a pepřem.

Veganské snídaně

Pokud preferujete veganskou stravu, můžete zkusit následující recepty:

  • Smoothie s banánem a arašídovým máslem: smíchejte banán, rostlinné mléko, arašídové máslo a led. Pokud máte rádi sladší variantu, můžete přidat trochu javorového sirupu nebo datlové pasty.
  • Tofu vajíčka se zeleninou: rozdrobte tofu a opékejte ho na pánvi spolu se zeleninou (například cibulí, paprikou a špenátem). Dochutit můžete například kari kořením.
  • Koktejl s ovocem a ořechy: smíchejte různé druhy ovoce (například banán, jahody a mango) s rostlinným mlékem a ořechy (například kešu nebo para ořechy).

Porovnání kalorické hodnoty některých snídaňových jídel

JídloKalorická hodnotaMnožství
Ovesné vločky s ovocem a jogurtem30050 g ovesných vloček, 1 banán, 100 g jahod, 1 lžíce medu
Toast s avokádem a vejcem3502 plátky celozrnného chleba, 1 avokádo, 1 vejce
Tofu “vajíčka” se zeleninou200100 g tofu, 1 cibule, 1 paprika, 50 g špenátu

Snažte se jíst pestrou a vyváženou stravu, zahrnout do ní dostatek bílkovin a vlákniny a přizpůsobit ji svým potřebám. Doufáme, že se vám bude snídaně po těchto receptech líbit!