Krása a módaVlasy

Nakulmované vlasy: jak postupovat, aby vám vlny dobře držely

Nakulmované vlasy: jak postupovat, aby vám vlny dobře držely

Každá z nás čas od času touží po změně. Ty, co mají od přírody vlnité vlasy, si je rovnají pomocí žehliček, ty, které dostaly od přírody do vínku vlasy rovné, musí zase sáhnout po kulmě. Jak to ale zařídit, aby nakulmované vlasy držely?

  • Zvolte vhodné přípravky
  • Dopřejte si dostatek času
  • Dodržujte správný postup
  • Finální účes dobře zalakujte
  • Nemějte přehnaná očekávání

Vhodné přípravky

Zvolte vhodné přípravky pro váš typ vlasů. Naprostým základem by mělo být chránit vaše vlasy před teplem. Nějaký sprej na tepelnou ochranu dělá téměř každá značka zaměřená na vlasovou kosmetiku. Proto si snadno vyberete produkt, který bude právě vám vyhovovat. Na závěr je vhodné váš účes zafixovat vhodným lakem. Vyberte si takový, který neslepuje, ale zároveň dobře drží. Sáhnout můžete po značkách taft nebo Wella.

Správný čas i postup

Uvědomte si, že kulmování není zrovna styling, který by bylo možné stihnout za pár minut v koupelně. Aby vaše nakulmované vlasy vypadaly dobře, musíte jim dopřát dostatek času.

Je potřeba vlasy rozdělit na malé prameny, zvlášť pokud jsou dlouhé a těžké, a ty poté postupně natáčet na kulmu. Hotové kudrny nerozčesávejte, ale pouze uvolněte prsty, upravte do požadovaného tvaru a zalakujte.

Zkuste novinky

Za poslední roky se na trhu objevilo mnoho zajímavých novinek. Jestliže máte s výdrží vln obecně problém, ale vlnky z copánků vytvořených z mokrých vlasů vám drží dobře, bude pro vás ideální možností napařovací kulma. Sáhněte například po typu Premium Care od značky Rowenta. Je to kvalitní kulma a její pořizovací cena se od těch obyčejných příliš neliší.

Shrnutí

Aby vám vaše nakulmované vlasy dlouho vydržely, potřebují čas. Nespěchejte a rozdělte svou hřívu na dostatečné množství malých pramenů. Jinak se vaše vlasy dostatečně neprohřejí a výsledný účes vám tak nebude držet.