Vlasy

Modrá barva na tmavé vlasy jako trend roku 2024: Chytne, nebo ne?

Modrá barva na tmavé vlasy jako trend roku 2024: Chytne, nebo ne?

Modrá barva není jen typicky „šmoulí“. Nabízí celou řadu odstínů a na vlasech tak může vypadat zvláště efektně. Co vás čeká, když se pro nebeský odstín rozhodnete?

Komu sluší modrá

Modrá je jedinečná barva, která je výrazná a odvážná. Její výhodou je to, že sluší naprosto všem. Existuje totiž celá řada odstínů, které můžete vyzkoušet:

  • světle pastelově modrá
  • zářivě tyrkysová připomínající moře
  • tmavé tóny evokující půlnoční oblohu

Ač je tak modrá primárně studenou barvou, lze ji s pomocí lehkého doteku zelené posunout spíše k teplému barevnému spektru. Sluší tak prakticky každému barevnému typu.

Jak chytne modrá barva na tmavé vlasy?

Řada produktů velmi ochotně slibuje, že je mohou používat i tmavovlásky. Nicméně jaká je skutečnost? Chytne barva opravdu úspěšně i na tmavé vlasy?

Počítat musíte s tím, že nikoli. Na přirozeně tmavých vlasech se dočkáte velmi jemného efektu. U těch obarvených může být situace ještě náročnější. Navrstveno je totiž ve vlasech velké množství pigmentu, který je potřeba před dalším barvením nejprve odstranit.

V případě, že si chcete dopřát nenáročnou barevnou změnu a po modré bytostně i jako tmavovláska toužíte, doporučit lze modročernou barvu na vlasy. Ta přidá pouze lehký odlesk, ale na druhou stranu chytne i přes „chemickou“ černou. Působí i velmi atraktivně a do účesu přidá rozměr a hloubku.

Jak se vymývá modrá barva

Pokud se rozhodnete pro získání vysněného odstínu proces zesvětlení podstoupit, počítat musíte ještě s jedním důležitým aspektem těchto barev.

Zásadním úskalím nepřirozených odstínů, jako je modrá, ale i třeba růžová, je obvykle velmi rychlé vymývání. Týká se to všech podobných tónů, ačkoli existují i jisté rozdíly. Obecně platí, že tmavší odstíny jako například modrá vydrží déle než ty světlé. Postupně však i ty výraznější nabývají spíše pastelového nádechu.

Ovšem pozor, výdrž modré vás může v určitých případech i překvapit. Některé ženy se jí zbaví dokonce až s pomocí speciálního produktu na vymytí pigmentu.