DalšíMóda

Kombinace barev s oranžovou: Jaké se k ní hodí v roce 2024?

Kombinace barev s oranžovou: Jaké se k ní hodí v roce 2024?

Oranžová je barva, která se na barevné paletě nachází přímo uprostřed mezi červenou a žlutou. Oranžová je velmi vhodná pro bytové dekorace, ale je také široce používaná v oblasti módy, umění a designu. Jaké barvy se hodí k oranžové?

  • Oranžová + modrá
  • Oranžová + fialová
  • Spálená oranžová + béžová
  • Oranžová + šedá
  • Oranžová + růžová
  • Oranžová + černá

Oranžová + modrá

Modrá barva, která kontrastuje s oranžovou, může vytvořit nejsilnější vizuální dojem z oranžové. V designu mohou doplňkové barvy vytvořit elegantní retro atmosféru. Tato barevná kombinace je velmi oblíbená u návrhářů.

Oranžová + fialová

I když je oranžová a fialová odvážná barevná kombinace, není kombinací vůbec neobvyklou. Vzhledem k tomu, že oranžová se perfektně hodí k modré, a protože fialová a modrá jsou velmi podobné barvy, fialová a oranžová spolu budou také krásně ladit a vzájemně se doplňovat.

Spálená oranžová + béžová

Krémová je neutrální barva, kterou lze spárovat se spálenou oranžovou, protože má nažloutlý podtón. Při použití v této barevné kombinaci vytváří přirozené teplo, které lze použít ve většině interiérových designů. Ale zároveň může potenciálně potlačit účinek výrazné oranžové.

Oranžová + šedá

Šedá je univerzální barva a na výběr je mnoho odstínů šedé spolu s odstíny oranžové. Oranžová je odvážná barva, zatímco šedá je usedlejší. Vyberte si více než jeden odstín šedé s oranžovou a vytvořte různé barevné palety s různým kontrastem.

Oranžová + růžová

Oranžová a růžová je klasická kombinace. V přírodě se často objevuje. Příkladem může být třeba pomeranč, západ slunce, a dokonce i korál. To vše jsou krásné příklady toho, jak skvělá dvojka oranžová a růžová jsou.

Oranžová + černá

Lidé se obecně mohou bát kombinovat černou barvu, ale černá může ve spojení s oranžovou vytvořit dramatičtější vzhled. Použitím černé bravy dosáhnete maximální dynamiky, ať už tuto kombinaci použijete kdekoliv.