Krása a módaVlasy

Moderní šedá barva na vlasy: jaké produkty zvolit a komu sluší?

Moderní šedá barva na vlasy: jaké produkty zvolit a komu sluší?

Šedá barva na vlasech patří bezesporu k lidskému životu. Průběhu stárnutí se nakonec u každého začne z vlasů ztrácet barevný pigment a jeden vlas po druhém zešedne. Někoho to potká dříve, jiného později, ale stejně jako vrásky na tváři provází i šediny přirozené stárnutí. A právě proto, že jsou šediny vnímány jako známka stárnutí, byly až do nedávna pečlivě skrývány barvami.

Komu sluší moderní šedá barva na vlasy

Snaha zakrývat šediny kvůli navození mladistvého dojmu je již minulostí. Před několika lety se začal objevovat nový trend, kdy i poměrně mladé ženy začaly volit právě šedou barvu na svých vlasech. A možná se ptáte, proč tomu tak je.

Za tímto trendem patrně stojí dva hlavní důvody. Jedním z nich je snaha o přirozenost, tím druhým pak tendence dosáhnout tak chladné blond, jak to jen jde. Od platinové blond totiž není daleko k ultra platinové a od té je to zase jen krůček k šedé.

Buďte ovšem opatrní. Pokud i vy zvažujete moderní šedou barvu na vlasy, pak vězte, že ne každému barevnému typu lichotí. Zejména pokud patříte mezi teplé podzimní typy, moderní šedá barva na vlasy vám nijak neprospěje. Naopak bude na vaší hlavě působit nemístně.

Produkty, které musíte vyzkoušet

Šedá barva nejlépe vynikne na blond, a to ideálně na velmi světlém odstínu. Pokud je potřeba vaše přírodní vlasy zesvětlit, svěřte tuto část barvení do rukou profesionálů.

Poté můžete snadno sama aplikovat na vlasy například odstín 4-15 Dusty Chrome od značky Syoss, odstín Smokey Grey od značky L´Oréal Paris z řady Colorista případně vyzkoušejte i odstín Dusty Silver z řady Live od značky Schwarzkopf.

Jestliže toužíte po méně výrazném šedé odstínu, pak hledejte popelavou blond. Přírodní barvu v tomto odstínu vyrábí například značka Herbatint.