Melírování je způsob, kterým můžete zvýraznit svůj účes. Jakým způsobem zakomponovat melíry do hnědých vlasů?
Proč volit melír pro hnědé vlasy
Hnědá barva je pro mnohé dámy, které ji vlastní od přírody, příliš fádní. I váš odstín ale může překvapit. A nemusíte se přitom podrobovat příliš radikálním změním, které se, v případě, že vás omrzí nebo naznáte, že to není úplně to pravé, občas těžko napravují.
Melíry jsou ideálním způsobem, jak efektně oživit hnědé kadeře. A to ať už je jejich základní barva světlá, střední nebo tmavá. Umožní vám doslova čarovat s výsledným efektem. V závislosti na rozmístění melírů můžete zdůraznit texturu, objem, a dokonce i délku kadeří.
Pokud si necháte promelírovat partie kolem obličeje, můžete dokonce melír využít jako způsob, jak zdůraznit požadované rysy v tváři. Tato úprava tak prakticky zvládne splnit dokonce i roli konturování.
Nejprve byste si ale měla ujasnit, co od nového účesu vlastně očekáváte. Některé dámy volí jemné ombré nebo melíry, které dodávají podkladové barvě zářivé odlesky a vypadají velmi přirozeně. Jiní dávají přednost výraznějším přechodům barev nebo samostatným barevným sekcím, díky nimž je sestřih ve výsledku výraznější.
Jak nosit melír v hnědých vlasech
A přestože si pod pojmem „melír“ obvykle představíme prosvětlené pramínky v různých odstínech blond, není to ani zdaleka jediná cesta. Například do tmavě hnědých vlasů se hodí barevné akcenty kontrastních odstínů, jako je:
- platinová blond
- tmavě červená
- měděná
- karamelová
- bronzová
- oříšková
- kaštanová
Vždy je důležité, aby spolu jednotlivé odstíny vzájemně ladily. Podstatné je vytvořit rovněž harmonii s tónem pleti. Jinak hrozí, že v nové barvě budete působit pobledle, unaveně, pokožka se může zdát matná a zvýrazní se vrásky.
Při zesvětlování svěřte tento proces raději vždy svému kadeřníkovi. Melírování sice neničí vlasy tolik jako plošné barvení, ale odborník fundovaně rozhodne o tom, kolik sezení bude potřeba, abyste odešla s vlasy prosvětlenými, ale nezničenými.