Pleť

Jak dlouho vydrží plazmalifting: informace, které v roce 2024 musíte znát

Jak dlouho vydrží plazmalifting: informace, které v roce 2024 musíte znát

Plazmalifting je metoda, která je na klinikách estetické medicíny v současné době poměrně populární. Jak dlouho vám její efekt vydrží?

Jak dlouho vydrží efekt plazmaliftingu

Pokud na plazmalifting vyrazíte, počítejte s tím, že podle odborníků jeho efekt vydrží přibližně jeden až jeden a půl roku. Ošetření byste si tak měla přibližně 1x do roka zopakovat.

Pamatujte také na to, že od prvního sezení určitě nemůžete očekávat zázraky. Plazmalifting nelze srovnávat například s výplněmi, u kterých je změna prakticky ihned viditelná. Obecně lékaři tak pro optimální výsledky doporučují celý postup přibližně 2 až 3x zopakovat. U druhého ošetření je vhodné zachovat odstup, potřeba je počkat asi 4 týdny po prvním zákroku.

Jak probíhá ošetření formou plazmaliftingu

Plazmalitfing je tzv. miniinvazivním zákrokem. Znamená to, že v malém měřítku narušuje integritu pokožky. K ošetření se používají tenké jehly, kterými se vpichuje látka do pokožky.

Ošetření probíhá ambulantně. V rukou lékaře strávíte asi hodinu, hned po absolvování celého sezení můžete jít domů. Vzhledem k tomu, že k ošetření se používá vlastní plazma získaná z krve klienta, nedochází k aplikování žádné cizorodé složky. Metoda je proto bez rizik a nevznikají na ni ani žádné nežádoucí reakce.

Jaké výsledky můžete od plazmaliftingu čekat

Výsledkem je intenzivní regeneraci podkoží, plazma obsahuje totiž velké množství proteinů a krevní destičky s růstovými faktory. Pomůže vám s:

  • hlubokými vráskami
  • kruhy pod očima
  • jizvami po akné
  • rozšířenými póry

Stejně tak se uvádí efekt v odstranění strií, dále lze plazmalitfing využít v léčbě akné a také odstranění nežádoucích pigmentací.

Na plazmalifting mohou vyrazit nejen ženy, ale i jejich protějšky. Doporučuje se objednat se na první sezení z preventivních důvodů už zhruba kolem 35 let věku. Zákrok je také vhodný pro všechny typy pleti a absolvovat ho můžete kdykoli v průběhu roku. Obecně jej lékaři shledávají bezpečným dokonce i pro atopickou pokožku.