Krása a módaVlasy

Melír přes čepici: melír jako od profesionála v 6 krocích

Melír přes čepici: melír jako od profesionála v 6 krocích

Pokud toužíte po melíru, jistě víte, jak o drahou záležitost se v případě svěření tohoto úkolu odborníkům jedná. Dnes si ukážeme jednu z metod, jak si melír udělat doma, a to za pomoci speciální čepice na melír. Tato lze na internetu koupit již za cenu kolem 200 korun.

  • Suché vlasy rozčešte
  • Nasaďte si speciální čepici na melír
  • Vytáhněte jednotlivé prameny pro barvení
  • Vytažené vlasy rozčešte
  • Barvení vlasů
  • Mytí vlasů

Jak připravit vlasy

Suché vlasy rozčešte řídkým hřebenem do hladka. Abyste zamezila trhání a poškození vlasů, začněte od konečků vlasů a pokračujte ke kořínkům. Pomoci si můžete také bezoplachovým kondicionérem ve spreji. Poté rozdělte vlasy pěšinkou uprostřed.

Nasaďte si čepici na melír

Jakmile budete mít připravené veškeré propriety včetně vymíchané barvy a vymyšlený styl melírování, můžete si nasadit melírovací čepici. Vlasy by měly být suché, protahování jednotlivými otvory pak bude mnohem snazší.

Vytáhněte jednotlivé prameny pro barvení

Součástí balení s melírovací by měla být také jehla, která vám pomůže s vytahováním vlasů. Za pomoci jehly vytahujte jednotlivé pramínky vlasů v požadované hustotě a místě. Postupujte velmi opatrně a trpělivě, ať si zbytečně nepodráždíte pokožku hlavu nebo vlasy nepotrháte.

Vytažené vlasy rozčešte

Jakmile budete mít vytažené všechny prameny, které chcete obarvit, znovu je rozčešte, abyste je pořádně vytáhli až od kořínků ven a zároveň se zbavili veškerých uzlíků, které při vytahování přes čepici vznikly.

Barvení vlasů

Nyní jsou vaše vlasy připraveny k barvení. Vymíchanou bravu aplikujte na vytažené prameny a nebojte se nanést barvu také na čepici, aby se barva dostala ke kořínkům. Nechte působit dle návodu.

Mytí vlasů

Po uplynutí času obarvené prameny umyjte se stále nasazenou čepicí. Jakmile vymyjete barvu, teprve pak sundejte čepici a umyjte i zbytek vlasů, abyste zabránili zůstatkům bravy na vaší pokožce. Následně jen vlasy vyživte kondicionérem, vyfoukejte nebo nechte volně uschnout a užívejte melír jako od profesionála.