Pleť

Jak správně používat bronzer: Krok za krokem průvodce

Jak správně používat bronzer: Krok za krokem průvodce

Bronzer můžete používat hned několika způsoby. Můžete pomocí něj dodat pleti trochu barvy, lze ho použít místo tvářenky, i ke konturování obličeje. Jedná se vlastně o pudr, který obsahuje zářivé pigmenty. Mdlou a unavenou pleť tak doslova rozjasní.

Výběr správného bronzeru

Základem je výběr správného bronzeru. Nezáleží však pouze na barvě (vždy byste měly vybírat o jeden či dva tmavší odstín, než je odstín vaší pleti), ale i na typu. Na trhu se nejčastěji můžeme setkat s pudrovým bronzerem a tekutým (krémovým) bronzerem.

Pudrový bronzer se hodí pro normální a mastnější pleť a je vhodný i pro začátečnice. Snadno se aplikuje. Krémový bronzer je vhodný pro sušší pleť a musíte ho vždy pořádně rozetřít. Často s ním pracují profesionální vizážisté.

Nanášení bronzeru à la pudr

Nejprve naneste make-up. Chcete-li pudrový bronzer použít místo pudru, naneste ho štětcem na celou tvář. Pamatujte ovšem, že méně někdy znamená více. Nepřehánějte to s množstvím.

Tip pro vás: Vždy se ujistěte, že i na denním světle vypadá obličej s bronzerem přirozeně. Dejte pozor na bronzery se třpytkami, které zbytečně zvýrazňují póry a nejrůznější nedokonalosti pleti.

Konturování obličeje za pomoci bronzeru

Chystáte-li se bronzer použít ke konturování tváře, naneste bronzer pod lícní kosti, na čelo v linii vlasů, po stranách nosu, pod čelist, na klíční kosti, ramena a na dekolt. Vycházejte ale samozřejmě i z tvaru svého obličeje. Nanášejte bronzer do míst, kam se přirozeně opírá slunce (na tváře, čelo a hřbet nosu).

Tip pro vás: Pokud je výsledek příliš výrazný, setřete bronzer tamponem a začněte znovu.

Čím bronzer nanášet

Pudrový bronzer nanášejte štětcem, tekutý pak houbičkou, případně ho ještě zapracovávejte prsty. Tekutý bronzer vždy musíte velmi důkladně rozetřít!