Vlasy

Melír na šedé vlasy: Jak na něj?

Melír na šedé vlasy: Jak na něj?

Šedé vlasy jsou aktuálním trendem. V čem tkví úskalí této barvy vlasů a jak jí snadno docílíte pomocí melírování?

Když si chcete nechat šedé vlasy

Fotografie elegantních instagramových „stříbrovlásek“ se od reality liší poměrně zásadním aspektem: Většinou k nim vede poměrně dlouhá cesta.

Výrazněji můžete šedivění pozorovat kolem čtyřicítky. První šedé vlasy se však často objevují mnohem dříve a některé ženy se mohou potýkat i s tím, že je v zrcadle uvidí dokonce už krátce po 20. narozeninách. To řadu z nich přiměje k rozhodnutí se následující desítky let jednoduše nebarvit a šedinám dát pomyslnou zelenou.

Problémy se šedivějícími vlasy jsou v základu dva nejpodstatnější:

  • určitě nezešedivíte přes noc
  • přirozené šedivění neprobíhá rovnoměrně

Současně je tento stav, který je způsoben ztrátou vlasového pigmentu, podmíněn geneticky. Nic s ním tedy neuděláte, můžete pouze řešit „následky“ na svých vlasech.

Jak na melír v šedých vlasech

Pokud se rozhodnete své šediny přiznat a postupem času se nebarvit, doporučují kadeřníci zpravidla pro maximálně přirozený efekt vlasy promelírovat. Melír se nepoužívá k zakrytí šedých vlasů, pouze k přirozenému prolnutí s vaší základní barvou.

A pozor, jednoznačně se k melíru mohou uchýlit i dámy původně tmavovlasé. Už šedivěním se přesunete do světlého barevného spektra. Nemusíte se tedy bát toho, že byste s melírem na hlavě najednou vypadala nepřirozeně a jednalo by se o příliš radikální proměnu.

Postup je navíc vhodný pro všechny typy vlasů a můžete ho využít pro kštici, kterou jste si dosud ponechávala v přírodním odstínu, ale i pro vlasy již barvené.

Melírování vyhlíží velmi přirozeně. Určité péči se sice nevyhnete, ale na rozdíl od plošného barvení, které odrůstáním vytváří ostré linie u kořínků, nebudete muset ke kadeřnici chodit tak často. V závislosti na použité technice mohou zajímavě a dobře vypadat i odrostlé melíry, se kterými jste u kadeřníka nebyla až 6 měsíců.