Krása a móda

Tetování jelen význam: 6 symbolů, které vyznačuje

Tetování jelen význam: 6 symbolů, které vyznačuje

Chtěli byste si nechat vytetovat jelena? Nebo se snažíte najít význam tetování jelena, ale nemůžete získat úplné podrobnosti? Pak jste na správné adrese! Často se říká, že jeleni jsou zvířata elegance a krásy. Na druhé straně tetování jelenů bere svou symboliku z kulturního významu, který je s těmito tvory spojen. Tetování zobrazující jelena jsou často spojována s následujícími významy a symbolikou.

  • Krása
  • Mír
  • Ženskost
  • Spiritualita
  • Laskavost
  • Mateřská láska

Krása

Jeleni a srnci jsou neuvěřitelně krásná zvířata. Jsou půvabné a elegantní a navzdory své síle a odolnosti jsou zranitelné. Jeleni vypadají mysticky. Pokud jste jelena potkali v lese, jistě vám připadli jako by pocházeli úplně z jiného světa.

Mír

Jeleni a srnci jsou považováni za ochránce harmonie a míru mezi tvory, protože jsou ze své podstaty mírumilovní. Při provokaci (například v období páření) mají jeleni tendenci vyhýbat se potížím.

Ženskost

Indiánské a keltské kultury považovaly jeleny za symboly ženskosti a milosti. Kromě toho, že jsou jemní, vynikají svou až ženskou ladností.

Spiritualita

V mnoha kulturách a tradicích jelen symbolizuje nadpozemskost, magičnost a duchovnost. Chování a vzhled jelena jsou neustále je často přirovnává k nejrůznějším legendám.

Laskavost

Jeleni jsou obecně přátelská a mírumilovná stvoření. Jsou šetrní k ostatním zvířatům i k lidem. Bez ohledu na to, kam jdou, zprostředkovávají pocit harmonie a dobra, což je známkou jejich laskavosti.

Mateřská láska

Všichni známe pohádku o Bambim. Srnci a jeleni jsou symboly rodiny a lásky mezi matkami a jejich dětmi. Jeleni jsou známí tím, že dětem zasvětí celý život.

Symbolika jelena

Mnoho kultur uctívá jelena jako symbol duchovní vznešenosti. S největší pravděpodobností je to způsobeno tím, že parohy jelena vyrůstají směrem za jeho tělo směrem vzhůru, což naznačuje pocit, že je blíž k obloze.