Recenze

Lidl parfémy: spása na Vánoce 2024 nebo podvod?

Lidl parfémy: spása na Vánoce 2024 nebo podvod?

Blíží se Vánoce a pro nás všechny nastává období shodu a nakupování vánočních dárků. Nákupní maraton po obchodech může být zábava, pokud vás ovšem tlačí v peněžence jen pár stovek, představuje vybírání dárků pod stromeček velký stres. Kladete si také otázku, co krásného pořídit svým blízkým za přijatelnou cenu? Vyplatí se k této příležitosti sáhnout po parfémech z Lidlu?

Jsou Lidl parfémy ty pravé?

Parfémy patří mezi oblíbené dárky nejen na Vánoce. Potěší téměř každého a pokud výběru věnujete patřičnou pozornost, nešlápnete vedle. Kvalitní značkové parfémy ovšem bývají velmi drahé. Není žádnou výjimkou, že za větší 100ml balení zaplatíte od dvou do pěti tisíc. A takové nákupy řádně přečerpají rozpočet.

Lidl parfémy jsou oproti těm značkovým velice levné. Za jedno balení o objemu 50 ml zaplatíte zhruba stovku. A to je skutečně velmi lidová cena. Rozdíl v designu lahviček pochopitelně pozná každý, kdo se o parfémy alespoň trochu zajímá, už na první pohled.

Ačkoli vás možná přičichnutí může zmást, při bližším zkoumání si všimnete rozdílu. Výhodou je, že Lidl parfémy pořídíte v každé prodejně Lidl, a nemusíte je tedy složitě shánět v parfumeriích, které zejména v menších městech nejsou. V Lidlu ale můžete pořídit parfém Homme, který voní jako Sauvage od značky Dior.

Není všechno zlato, co se třpytí

Pochopitelně nemůžete od parfémů za stovku čekat takovou kvalitu jako u dražších značek. Originální značkové parfémy jsou komplexní a postupně se po aplikaci vyvíjejí. To Lidl parfémy nedělají a zůstávají stále stejné. Zároveň je vhodné zde zmínit, že jde o kopie, ačkoli to Lidl nijak nezdůrazňuje ani nepřiznává. Jako všechny podobné fake vůně tedy i Lidl parfémy vlastně poškozují originální značky.

Vyplatí se zajet do zahraničí

Pokud na nakupování napodobenin za lepší cenu nevidíte nic špatného, pak jsou Lidl parfémy pro vás to pravé. Jestliže chcete mít na výběr z více možností, a v ideálním případě bydlíte blízko u hranic, zajeďte si k našim západním sousedům.

V německých regálech totiž najdete více než tucet různých parfémů, zatímco u nás jich je o poznání méně. Z Lidl parfémů, které jsou dostupné v Česku, si doporučení zaslouží především Madam Glamour Suddenly, který evokuje známou vůni od Chanelu, a Lovely. Ten zase připomíná slavný J´Adore od značky Dior. Pokud jste tedy nenáročný zákazník, který chce pořídit levný produkt relativně fajn kvality, jsou pro vás Lidl parfémy ty pravé. Žádný luxus ale nehledejte.