Zdraví

Léčivá energie krystalů: Jak krystaly fungují?

Léčivá energie krystalů: Jak krystaly fungují?

Není krystal jako krystal. Jedno mají ale přece jen společné. A to, že všechny mají nějakou sílu: ať už léčivou nebo ochrannou. Jak ale jednotlivé krystaly fungují? Pojďme se podívat na ty základní z nich.

Ametyst: Klid a spiritualita

Fialově zbarvený ametyst je v některých kulturách známý jako kámen „mistra léčitele“, protože je spojován s korunní čakrou. Pokud hledáte vnitřní klid, pak je ametyst tím pravým krystalem. Krom toho, že je také oblíbený ve šperkařství a bytových dekoracích, je také kamenem známým pro svou uklidňující energii a schopnost zmírňovat stres a zároveň posilovat duchovní rozvoj.

Avanturín: Štěstí

Nefritově zbarvený krystal známý také jako avanturín je kámen štěstí a příležitosti, o němž se věří, že přitahuje hojnost, prosperitu a emocionální rovnováhu. Je spojován se srdeční čakrou a věří se, že podporuje soucit a harmonii. Krom toho také přitahuje bohatství, pozitivní energii, štěstí a zároveň dokáže odvrátit negativní energii.

Lapis Lazuli: Jasná komunikace

Neprůhledný kobaltově modrý krystal lapis lazuli se zlatými skvrnami je ohromující nejen na pohled, ale je také jedním z nejmocnějších. Je považován za kámen moudrosti a pravdy a věří se, že posiluje komunikace, intuici a duchovní růst. Nošení šperku s tímto kamenem vám pomůže nalézt vnitřní sílu pomocí vašeho hlasu. Lapis lazuli je navíc také spojován s krční čakrou.

Růženín: Podpora sebelásky

Růženín je jedním z nejoblíbenějších krystalů, který je spojován se srdeční čakrou. Díky svému nádhernému jemně růžovému odstínu můžete růženín najít ve špercích, bytových dekoracích a někdy i na nábytku. Tento uklidňující kámen se používá k tomu, aby pomohl jednotlivcům napojit se na lásku, soucit a emocionální uzdravení. Často se také používá k pohlcování negativní energie a podpoře sebelásky.

Křišťál: Duchovní růst a podpora imunitního systému

Tento ochranný kámen je považován za všestranný krystal. Předpokládá se, že čirý křemen zesiluje energii. Například ve spojení s uklidňujícím kamenem se jeho uklidňující účinky až dvojnásobí. Krom toho čirý křemen také zvyšuje jasnost mysli a podporuje duchovní růst. Samozřejmě nesmíme ani zapomínat na to, že pomáhá posilovat imunitní systém.