Krása

Kudrnaté vlasy po padesátce: jak na ně v roce 2024?

Kudrnaté vlasy po padesátce: jak na ně v roce 2024?

Krásu ženy podtrhují její vlasy. Jsou to hlavně ony, které dávají vzhled dračice nebo jemné romantické víly. I proto je nutné se o ně poctivě starat, a to zejména o kudrnaté vlasy po padesátce. V tomto věku dochází k jejich úbytku a ke zhoršení kvality. Zkušení kadeřníci mají ovšem i na to recept, jak vlasy uchránit před poškozením.

Jak vypadá kulatý vlas

Pokud byste se pod mikroskopem podívali na průřez kudrnatého vlasu, bude oválný na rozdíl od vlasu rovného, jenž je kulatý. I proto kudrnaté vlasy po padesátce a vlastně nejen tehdy více trpí na vysušování, v důsledku čeho krepatí a lámou se. Ženy by si měly odpustit časté používání žehliček a úpravu pomocí horkého vzduchu z fénu.

Hydratujte a opět hydratujte

Kudrnatým vlasům prospěje hydratační šampon, jenž je vhodné nanášet pouze ke kořínkům vlasů na hlavě, nikoliv do jejich délky.

  • Raději vsaďte na kvalitní šampony z lékárny. Hodně záleží i na stavu pokožky. Příliš mnoho hydratačního šamponu by mohlo způsobit tvorbu šupin a svědění hlavy.
  • Hydratační by měl být i kondicionér, jenž se používá po každém umytí hlavy. Jednou za dva týdny dopřejte vlasům hydratační masku, která je osvěží.

Výborný je krém na vlny i arganový olej

Rozčesávat byste měli vlhké vlasy. Před použitím fénu je vhodné vlasy ochránit pomocí krému na vlasy, který se vetře do jednotlivých pramenů. Pak je přes difuzér vyfoukáte. Vlasům prospěje výživa pomocí oleje, díky kterému nebudou suché.

Například arganový olej z jader argánie trnité obsahuje karoten, tokoferoly, esenciální mastné kyseliny a vitamíny A, E a F. Vlasy chrání před UV zářením a volnými radikály. Zmírňuje svědění vlasové pokožky, snižuje její suchost a vlasům dodá sílu, vitalitu, lesk a hebkost. Kudrnaté vlasy po padesátce si takovou péči rozhodně zaslouží.