Krása

Jakou barvu použít na balayage: 3 tipy pro blondýnky i brunety

Jakou barvu použít na balayage: 3 tipy pro blondýnky i brunety

Balayage je oblíbená technika tónování vlasů, která propůjčuje vlasům přirozený vzhled a zanechává je bez ostrých linií odrostů. Při této technice je možné použít jednu či více barev, které se vzájemně doplňují. Výběr správné barvy pro balayage je přitom klíčovým krokem k dosažení příjemného vzhledu. Jak ale tu správnou poznat?

Zohledněte svůj základní odstín

Základem správného výběru je zohlednění vlastního základního odstínu vlasů. Jestliže máte tmavé vlasy, bude efektní volba odstínů medového, karamelového nebo měděného zlatavého tónu. Pokud jsou vaše vlasy světlé, můžete si vyhrát s odstíny jako jsou platinová blond, perlová nebo stříbrná. Klíčové je najít barvu, která bude ladit s vaším přirozeným tónem a vytvoří harmonický kontrast.

 vhodné tóny
hnědé vlasyhnědá, zlatá blond, karamelová, měděná,
blond vlasyzlatá i platinová blond, stříbrná, růžová, měděná

Uvažujte o tónech podle ročního období

Při rozhodování, jakou barvu či jaký konkrétní tón volit na balayage, vám může pomoci i roční období.

  • V létě skvěle fungují i světlejší odstíny, jako je například prosluněná blond, která pomůže vytvořit oslnivý letní vzhled a vytváří zajímavý kontrast s letní opálenou pokožkou.  
  • V zimě lépe fungují teplejší odstíny, jako jsou hnědá či kaštanová, které dodají celkovém vzhledu dojem tepla, života a jakési útulnosti.

Konzultujte s profesionálem

Pokud si nejste úplně jisti, jakou barvu volit na balayage, neváhejte a proberte svou volbu či představu s profesionálním kadeřníkem. Profesionál zaprvé odborně zhodnotí aktuální stav vašich vlasů i barevnou typologii a zároveň prodiskutuje očekávání, styl a vaše osobní preference. Barva vlasů totiž může zdůraznit krásu vašich vlasů a dodat jim dimenzi a hloubku, stejně jako vzhled naopak pokazit.