Recenze

Kosmetika Lidl Česko vs Německo: Jaká je u nás nabídka oproti zahraničí?

Kosmetika Lidl Česko vs Německo: Jaká je u nás nabídka oproti zahraničí?

Dvojí kvalita výrobků je problém, který trápí nejen Českou republiku ale i další východoevropské země. Výrobci považují náš trh za druhořadý a dodávají na něj výrobky buďto se zcela rozdílným složením, nebo jednotlivé složky výrobku nepocházejí z tak kvalitních zdrojů. Jinými slovy mléko je sice v obou případech 100% mléko. Do Německa jde ale kvalitní mléko od krav pasoucích se na louce, které je plné živin, a do Čech dostane mléko z daleko horšího prostředí.

A podobná situace nastává i v dalších případech. Například u kosmetiky. Zde se možná tolik výrobky neliší složením, problém však tkví k něčem docela jiném. Čeští zákazníci nedostávají příležitost vybrat si z tak široké škály výrobků jako jejich zahraniční „kolegové“. Například v Německém Lidlu najdete více než tucet různých parfémů, zatímco u nás jich je dostupných jenom pár.

V Německu je nabídka širší

Pokud si my v Česku můžeme vybírat ze dvou variant, v Německu je k dispozici alespoň dvojnásobek možností. To platí téměř u každého kosmetického produktu z Lidlu. V zahraničí navíc najdete o mnoho lepší nabídku přírodních produktů a nechybí ani kvalitní kosmetické pomůcky. I těch se snad jednou v České republice dočkáme. Už nás zkrátka pořídíte zejména základní produkty, na specialitky si musíte udělat výlet za hranice.

Ani ceny nejsou nejlepší

Možná si říkáte, že za menší výběr alespoň zaplatíme příznivější cenu. To byste se ovšem velmi zmýlili! Kosmetické produkty (a vlastně i všechny ostatní) vás vyjdou o poznání dráž než v Německu. Lidl však uvádí, že cenová politika je plně v kompetenci jednotlivých zemí, a proto bychom se neměli hněvat na Lidl jako takový, ale na jeho české zastoupení. Ať tak či tak, nabídka Lidlu je i přesto velmi výhodná. Sice si můžete postesknout, že naši západní sousedé se mají lépe, nákupy v tomto řetězci se vám ale i tak vyplatí.