Celebrity

Konec královského manželství? Princ Harry míří do Evropy sám, Meghan za královnou nejede

Konec královského manželství? Princ Harry míří do Evropy sám, Meghan za královnou nejede

V srdci každé pohádky je trocha pravdy a v případě britské královské rodiny, se každý nový dějový zvrat stává okamžitě globální senzací. Nyní však nový vývoj situace zanechává fanoušky i kritiky v napětí: Princ Harry se chystá na cestu do Evropy a po jeho boku nebude jeho manželka Meghan Markle. Stahují se nad manželstvím prince Harryho a vévodkyně Meghan mračna? Spekulace neutichají. Jedno je ale jasné Meghan královnu neuctí.

Zatímco někteří naznačují, že jedná se pouze o další výjezd spojený s povinnostmi, jiní se domnívají, že to může signalizovat něco vážnějšího. Je to konec královského manželství, jak jej známe, nebo pouhá senzace? A co to znamená pro britskou monarchii a jejich image v očích světa?

Princ Harry se objeví na charitativním večeru. Sám

Královna Alžběta II. zemřela již před rokem a na trůnu je oficiálně její nástupce, král Karel III. Nyní se v Londýně uskuteční při příležitosti tohoto výročí slavnostní předávání cen pro charitativní organizaci WellChild, která pomáhá vážně nemocným dětem.

Objevit by se na ceremoniálu měl i princ Harry. A to i navzdory tomu, že se společně se svou manželkou oficiálně v únoru 2021 odstoupil z rolí v královské rodině a odstěhoval se do USA. Ve Spojených státech se oba chtěli stát prakticky běžnými občany mimo drobnohled ostrovního bulváru a široké veřejnosti.

Právě Harry je již 15 let organizace WellChild a jeho účast je proto zcela očekávatelná, navíc na 11 předchozích galavečerech přítomen byl. Princ má konkrétně předat cenu pro inspirativní dítě (ve věku 4 až 6 let) a pronést projev.

Podle dostupných informací se však neplánuje setkat se svým otcem a králem Karlem III. ani s bratrem, princem Williamem. Hovoří se o tom, že si to přímo nepřeje. Velké rodinné usmíření se tedy zřejmě nekoná. Již dříve napjaté rodinné vztahy zostřil především kontroverzní dokument dostupný na streamovací platformě Netflix a autobiografie Spare.

Blíží se konec slavné dvojice Harry & Meghan?

Zdá se ale, že princ má problémy nejen s rodinou, ale i s vlastní manželkou, kvůli které se příliš „nemusí“ s ostatními královskými příbuznými. V Londýně se má objevit sám. Zesílily tak spekulace, že slavný pár si prochází krizí.

Již v minulosti byl princ sám na cestách. Se svým blízkým přítelem Nacho Figuerasem odjel na pracovní cestu po Asii, pobýval konkrétně v Japonsku, zatímco jeho žena trávila čas sama v rodné Kalifornii. Pozdvižení tehdy vyvolala antistresová náplast, kterou měla někdejší herečka na zápěstí.

K dohadům nad tím, že mezi Harrym a Meghan nebude vše v pořádku přispělo i to, že prominentní dvojice se spolu v poslední době na veřejnosti ukazuje poměrně málo. Všímaví novináři odhalili, že vévodkyně Meghan nyní odložila i snubní prsten. Manželé ani neslavili páté výročí a Harry má nyní bydlet sám v hotelu.

Meghan je už údajně z Harryho unavená a samotnému princovi se prý stýská po Anglii. V bulváru se objevily spekulace, že se schyluje k rozvodu a vévodkyně v rámci řízení požaduje 80 milionů dolarů a také výhradní péči o dvě společné děti.

Asi nelze mluvit o tom, že by toto období bylo pro oba dva šťastné. Je to jednoduše důsledek nabitých kalendářů, nebo spíše varovný signál indikující trhliny v manželství, které bylo kdysi považováno za moderní pohádku? Čeká nás v budoucnu určitě ještě mnoho překvapení od této dvojice.

Zdroj titulního obrázku: Profimedia.cz