Krása a módaVlasy

Když je šedá in: Jak nosit šedivé vlasy s hrdostí a sebevědomím

Když je šedá in: Jak nosit šedivé vlasy s hrdostí a sebevědomím

Mnoho žen se šedivých vlasů bojí jako čert kříže. První šedivé vlasy si vytrhávají, následně šediny překrývají barvou. Přitom šedivé vlasy mnoha ženám sluší. Jen je třeba mít vlasy upravené a za jejich přirozenou barvu se nestydět.

Šedivé vlasy a starší ženy

Starší ženy se domnívají, že pokud si vlasy nebudou barvit, budou vypadat staře, neupraveně a jejich okolí je odsoudí. Bojí se také například toho, že šedivé vlasy budou trnem v oku jejich partnerovi a on si najde mladší milenku. Rozhodnutí nebarvit si vlasy tak mnohdy vyžaduje velkou dávku odvahy a sebevědomí.

Tip pro vás: S rozhodnutím nebarvit si vlasy je spojeno mnoho výhod. Ušetříte například za kadeřníka a vlasy nebudete zbytečně zatěžovat barvami a chemií.

Šedé vlasy a make-up

Máte-li šedé vlasy, je třeba, abyste tomu přizpůsobila i svůj make-up. Ten musí být výraznější, a to z toho důvodu, aby vás šedivé vlasy nedělaly zbytečně starší. Vyzkoušet můžete šedé stíny, malinovou rtěnku a tvářenku v růžovo-broskvovém odstínu, která vás rozzáří. Určitě použijte černou řasenku a nebojte se ani očních linek.

Šedé vlasy a barvy oblečení

Přizpůsobit šedinám je třeba i šatník. I ten je třeba volit trochu výraznější a nebát se barev. Nechcete přeci působit jako šedá myška. Velkou výhodou je, že k šedivým vlasům snadno sladíte téměř všechny barvy.

Jaké barvy jsou nejvhodnější? Nejvíce vás rozzáří chladné tóny zelené (šedozelená, lahvově zelená), sytě fialová barva, malinová, tmavě modrá (denim). Bát se ale nemusíte ani černých basic kousků. S vašimi bílými vlasy budou ve skvělém kontrastu. Pokud si troufáte na color blocking, pořiďte si šedivý outfit. Vůbec nejlepší bude, když se vaše šedé oblečení bude ještě třpytit. (Ne však celé, pro začátek úplně postačí jeden třpytivý kousek.)