Výživa a doplňky

Kdy užívat magnesium – ráno nebo večer?

Kdy užívat magnesium – ráno nebo večer?

Chcete začít užívat hořčíkové suplementy, ale nevíte, zda magnesium užívat ráno nebo večer? Celá záležitost je poněkud komplexnější, a proto jsme pro vás připravili obsáhlý článek, který vám přinese všechny podstatné informace.

Záleží na druhu

Ještě než se pustíme do konkrétních doporučení, je nutné konstatovat, že na otázku zda je lepší užívat magnesium ráno večer nejde odpovědět zcela univerzálně. Podle účelů, ke kterým chcete suplement užívat se totiž musíte rozhodnout pro správný druh výrobku. Na výběr máte v podstatě ze tří hlavních druhů a to: magnesium Malate, Bisglycinate a L-Threonate.

Ráno se hodí Magnesium Malate

Pokud chcete hořčík dávkovat ráno nebo v dopoledních hodinách bude pro vás nejvhodnější variantou Magnesium Malate. Tento druh je totiž známý částečně energizujícími účinky, které vás mohou probrat a nabudit třeba před těžkým pracovním dnem. Z tohoto důvodu se hodí i pro pomoc s únavou.

Mohlo by vás také zajímat: Když chybí draslík v těle

Magnesium Bisglycinate jako pomocník po tréninku

Máte již těžký pracovní den nebo náročný trénink za sebou? Pak pro vás bude ideální doplnění hořčíku v podobě Magnesium Bisglycinate. Ten zajistí doplnění magnesia do svalových tkání a mimo jiné má i vliv na hladinu kortizolu.

L-Threonate před spaním a na noc

Poslední druh magnesia z našeho výčtu je narozdíl od předchozích typický svými zklidňujícími účinky. Díky pozitivnímu vlivu na nervovou soustavu a mozek vám může ulevit od stresu a zajistit vám lepší odpočinek, který samozřejmě přináší i lepší regeneraci.

Shrnutí – Užívat magnesium ráno nebo večer?

  • Vyberte si podle svých požadavků správný druh
  • Pro nastartování a získání energie užívejte Magnesium Bisglycinate
  • Po náročné aktivitě volte Magnesium Bisglycinate
  • Na uklidnění a před spaním se hodí L-Threonate

Zdroj: mindbodygreen.com