Cviky a vybavení

Jak zhubnout kolena

Jak zhubnout kolena

Trápí vás tuk uložený na nohou a konkrétně pak v oblasti okolo kolen? V následujícím článku vám nastíníme, jak zhubnout kolena a jaké postupy byste měli případně zvolit.

Redukce tuku musí být komplexní

Ať už se chystáte hubnout jakoukoliv tělesnou partii, vždy je nutné vzít v potaz, že není možné tuk stahovat lokálně a vybrat si pouze jedno místo na těle. Chcete-li se zbavit tuku, budete muset jeho zásoby odbourávat na celém těle. Lokalizace pak bude ovlivněna zejména genetikou, která určuje ve že v různých oblastech těla se různým jedincům ukládá tuk v různé míře.

Pokud se tedy zajímáte o to, jak zhubnout kolena, v zásadě je možné konstatovat, že platí stejná pravidla jako v případě obecného hubnutí a tedy zvolení správné stravy, pohybu a regenerace.

Dieta

Abyste dosáhli kalorického deficitu musíte buď navýšit svůj výdej nebo vsadit na snížení příjmu. Kromě správného množství kalorií by váš jídelníček měl obsahovat také vyvážený podíl makroživin či vitamínů.

Mohlo by vás také zajímat: Kde bolí ledviny

Trénink a fyzické aktivity

Díky pohybu dochází k pálení kalorií, což v delším horizontu samozřejmě umožňuje hubnutí. Zároveň byste také měli zařadit takové pohybové vzorce, které budou zapojovat nohy a svaly okolo kolen. Ideální je proto například jízda na kole, dřepy nebo jiné cviky v posilovně zaměřené na stehenní svaly.

Dostatečná regenerace

Tvrdá dřina a kalorický deficit stanoví potřebný základ, ale ve svém dlouhodobém plánu byste neměli opomíjet ani regeneraci. Mezi tréninky si dopřejte dostatek prostoru pro odpočinek a jednotky plánujte tak, aby nedocházelo k nežádoucímu přetížení svalů nejen na nohách.

Zdroj: Elitebodysculpture.com