Krása a módaVlasy

Jaká barva vlasů se hodí k hnědým očím: 3 možné varianty

Jaká barva vlasů se hodí k hnědým očím: 3 možné varianty

Pouze hnědá barva očí se pojí s jedním jediným barevným typem. Hnědoocí lidé si tedy mohou být zcela jistí, jaký je jejich přirozený barevný typ. Je jím podzim. A to buďto jemný podzim, který je typický pro světlejší barvu očí i vlasů, pravý podzim se středně tmavými odstíny hnědé nebo tmavý podzim. U tmavého podzimu, jak název napovídá, najdeme jak oči, tak i vlasy přirozeně tmavé.

Světlé oči = světlé vlasy?

Pro zodpovězení otázky, jaká barva vlasů se hodí k hnědým očím, je tedy potřeba rozlišovat mezi různými stupni „tmavosti“ vašich očí. U jemného podzimního typu, pro něhož jsou charakteristické světle hnědé nebo oříškové oči a přirozeně světlé vlasy je vhodné držet se podobných tónů.

Velkou službu vám udělá blond. Ta však nesmí být v žádném případě studená, platinová. A vyvarujte se také našedlým odstínům, černé, tmavě hnědé nebo červené barvy. Ideální je pro vás většina odstínů světle až středně hnědé.

Jakou barvu zvolit pro středně tmavé hnědé oči?

U středně tmavých očí se nabízí mnoho prostoru pro experimentování s výrazně teplými tóny včetně zrzavé. I v tomto případě však zůstávají skvělou volbou i odstíny světle či středně hnědé. Oproti lidem se světlýma očima je však u středně tmavých namístě vyhnout se příliš světlé blond.

Omezené možnosti u tmavě hnědých očí?

Máte přirozeně velmi tmavé hnědé oči? Pak se při výběru nové barvy vašich vlasů zaměřte na tu část nabídky, kde najdete tmavě hnědé odstíny. Všechny, až na ty, které jsou příliš studené, vám udělají skvělou službu. Naopak se vyhněte příliš světlým tónům jako je blond nebo i světle hnědá. Nejsvětlejší volbou by pro vás měla být středně hnědá.

Už tedy víte, jaká barva vlasů se hodí k hnědým očím právě vám?