Krása a módaVlasy

Co je balayage: technika, kterou 2024 musíte vyzkoušet!

Co je balayage: technika, kterou 2024 musíte vyzkoušet!

Kadeřnické techniky, stejně jako všechno ostatní, podléhají zubu času. Některé jsou spojené jen s jednou historickou érou, jiné se udrží i velmi dlouho. S trochou nadsázky je proto možné tvrdit, že balayage je v současné době módní technikou, která má potenciál nahradit doposud velmi používaný melír.

Co má a nemá společného melír a balayage?

Melírování je způsob zesvětlování části vlasů, přičemž při něm bývají vybírány pouze některé prameny. Ty se následně celé odbarvují či barví na vybraný odstín. Konečný efekt pak nemusí vždy působit právě přirozeným dojmem. Ne každý kadeřník dokáže totiž vytvořit melír skutečně kvalitně.

Co je balayage? Název balayage či „balejáž“ souvisí s podstatou této techniky. V překladu z francouzštiny znamená „zametat“ či „zametání“ a tak také vypadá. Balayage je pak stejně jako melír kadeřnická technika založená na zesvětlování jen určité části vlasů.

Na rozdíl od melíru nejsou však u balayage vybírány jen některé tenké prameny, ale zesvětlování se provádí na podstatně větší části vlasů. Navíc zesvětlení nesahá až ke kořínkům vlasů, ale přirozeně se objevuje u hlavy a s postupující délka nabývá na intenzitě podobně jako tomu je u ombré.

Proč dát šanci balayage?

Balayage je podle laiků i kadeřníků způsob zesvětlování vlasů, který působí nejvíc přirozeně. Pokud tedy toužíte docílit přirozeného vzhledu zesvětlených vlasů a zároveň se zbavit nutnosti neustále řešit odrosty, pak je tato technika pro vás jako stvořená!

Jedinou nevýhodou balayage je její cena. V České republice je sice v porovnání se zahraničím mnohonásobně levnější, i tak si ale zaplatíte přibližně tři tisíce korun v závislosti na délce vašich vlasů. Návštěva salónu však není nutná tak často jako u jiných způsobů barvení.

Tak už víte, co je balayage?