Krása a módaVlasy

Ochrana vlasů před sluncem: 4 triky, které si zapamatujte

Ochrana vlasů před sluncem: 4 triky, které si zapamatujte

I když jste se možná nemohli dočkat léta a času stráveného na sluníčku, pobyt na něm může napáchat více škody nežli užitku. A to nejen, pokud jde o vaši pokožku, ale i co se týče vlasů. Ochrana vlasů před sluncem by tak pro vás měla být samozřejmostí. Jak na ni?

Ochrana vlasů před sluncem

I když se to možná nezdá, vlasy vlivem působení silných slunečních paprsků trpí. Nedají to na sobě znát hned, ale v průběhu léta či na jeho konci už to začne být znát. Jaká by tedy měla být ochrana vlasů před sluncem a co pro svou hřívu můžete udělat?

  • Vsaďte na přírodní oleje
  • Používejte opalovací krémy na vlasy
  • Noste pokrývku hlavy
  • Neopomínejte sluneční kosmetiku

Vsaďte na přírodní oleje

Přírodní oleje jsou často podceňované, přitom toho poměrně dost dokážou. Věděli jste například, že přírodní oleje přirozeně chrání naše vlasy před sluncem? Nejenže vlasy vyživují, ale zároveň jim dodávají lesk a v neposlední řadě uhlazují vlasové kutikuly.

Používejte opalovací krémy na vlasy

Je pro vás naprostou samozřejmostí, že své tělo ošetříte opalovacím krémem ještě před tím, než se vystavíte na sluníčku? A co kdybychom vám řekli, že třeba takový opalovací krém ve spreji můžete aplikovat i na vlasy? Nejlepší je používat opalovací krémy a oleje ve spreji, které stačí do vlasů jen nastříkat.

Noste pokrývku hlavy

Chcete poradit, jak na ochranu vlasů před sluncem? Možná neexistuje jednodušší tip, nežli vám poradit, abyste vytvořili bariéru mezi vaší hřívou a sluníčkem. Co si pod tím představit? Nic složitého! Zkrátka jen noste nějakou pokrývku hlavy. V létě se nabízí různé klobouky, nosit můžete i kšiltovky nebo třeba šátek.

Neopomínejte sluneční kosmetiku

Na trhu dnes seženete hromadu sluneční kosmetiky určené pro péči o vlasy. Vybírat tak můžete z pestré palety šamponů, kondicionérů, vlasových masek, sprejů a podobně.