Krása a módaVlasy

Jak posílit jemné vlasy: 5 vyzkoušených způsobů ´

Jak posílit jemné vlasy: 5 vyzkoušených způsobů ´

Hledáte tipy, jak posílit jemné vlasy? Trápí vás, že vaše hříva působí splihle a unaveně? Pak jste na správném místě. Známe několik způsobů, jak posílit jemné vlasy, aniž byste se museli spoléhat na pilulky z lékárny nebo předraženou vlasovou kosmetiku.

5 tipů jak posílit jemné vlasy

Máte jemné vlasy, které vypadají unavené, zničené a zkrátka bez života? Přemýšlíte, jak jim dodat sílu a posílit je? Pak zkuste následující tipy.

  • Používejte kondicionér
  • Snižte frekvenci mytí vlasů
  • Omezte vlasovou kosmetiku
  • Dejte si pauzu od barvení
  • Vyvarujte se zásahu tepla

Používejte kondicionér

Pro většinu z nás je samozřejmostí používat na vlasy šampon, ale co takový kondicionér? Sáhněte si do svědomí, kdy jste jej použili naposledy. Úkolem kondicionéru je vyrovnat pH vlasu a vyhladit kutikuly. Kondicionér vlasům navrací hydrataci a vlhkost uzamkne uvnitř vlasu.

Snižte frekvenci mytí vlasů

Jak často si myjete vlasy? Pokud si je myjete až příliš často, pak dochází k narušení jejich přirozené ochranné vrstvy a vaše vlasy tím trpí. Jedním z doporučení, jak posílit jemné vlasy, je snížit frekvenci jejich mytí. A když už si svou hřívu budete mýt, dbejte na použití kvalitní vlasové kosmetiky.

Omezte vlasovou kosmetiku

Máte-li jemné vlasy, pak pamatujte na pravidlo, že méně je ve vašem případě více. Upozorňujeme zde na nadmíru vlasové kosmetiky, ať už jde o různé oleje, masky, pěny, tužidla a podobně. Tato kosmetika vaše jemné vlasy zatěžuje, vlasy pak působí unaveně, mdle a splihle.

Dejte si pauzu od barvení

Chcete vědět, jak posílit jemné vlasy? Na nějaký čas řekněte STOP jejich barvení. Nová barva je sice lákavá, ale věřte, že každý takový zásah dá vlasům pořádně zabrat. Když už si přeci jen budete chtít vlasy obarvit, volte přírodní barviva, která se přirozeně vyskytují v rostlinách.

Vyvarujte se zásahu tepla

Patříte k ženám, které si vlasy třeba i každý den fénují, kulmují nebo třeba žehlí? Pak se snažte své vlasy tolik nezatěžovat. Když už fénovat nebo žehlit, pak volte nižší teplotu, ať své hřívě tolik neubližujete. Používejte přípravky chránící před teplem.