KrásaPleť

Jak zvýraznit oči pomocí makeupu: Tipy pro ženy ve středním věku

Jak zvýraznit oči pomocí makeupu: Tipy pro ženy ve středním věku

Pro líčení žen středního věku platí jiná pravidla, než pro mladé dívky, které chtějí svůj obličej zvýraznit.

Než začnete nanášet make-up a oční stíny, je potřeba pleť dokonale připravit. Musí být čistá a pěstěná. Jen na takové bude vypadat líčení dokonale.

Kouřové líčení

Zralé ženě nebudou slušet ostré černé linky, ale ideální volbou je kouřové líčení očí. Pro něj použijte stíny v hnědé nebo šedé barvě nebo jejich kombinaci. K nosu nanášejte barvu co nejvíce světlou, která bude na víčka přecházet v tmavší barevné tóny. Linku můžete využít pro zvětšení a otevření oka. To provedete tak, že ji povedete uvnitř jeho spodní linie. Použijte světlejší tužku, ne bílou. Může to být třeba šedoazurová barva, která oko rozsvítí.

Pokud máte víčka jemně ochablá, použijte tmavší stín, který nanesete do záhybu v horní části oka, směrem k obočí. Použijte kulatý štětec na oční stíny a rozpracujte jej do ztracena, vzhůru.

Řasenka

Dejte si pozor na vhodnou barvu. Zvolíte-li příliš syté tóny, budou působit tvrdě. Nanesete-li jí větší vrstvu, opticky vám oko zmenší. Nemusíte se obávat řasenek barevných, které pomohou zvýraznit odstín vašich očí. Použít můžete třeba šedou, hnědou, šedofialovou nebo tmavě modrou barvu. Oko opticky rozevřete pomocí kleštiček na řasy, které vytočíte směrem vzhůru. Pak teprve naneste řasenku.

Jak postupovat při líčení?

  1. Použijte hnědou měkkou tužku, která dlouho drží a pomocí ní jemně vyplňte prostor nacházející se mezi horní linií řas. Tím je zahustíte a vytvoříte dojem jejich bohatosti.
  2. Pro horní víčko je ideální krémový stín, který zaschne a bude dlouho držet. Nanášejte je na celou jeho plochu a počkejte, až zaschne.
  3. Stejný stín použijte i pro spodní víčko. Používáte-li na spodní víčko tužku, sáhněte do nabídky barev jako je hnědá, burgundy nebo šedá, nikoli černou. Ta oko opticky zmenší a navíc bude působit tvrdším dojmem
  4. Posledním krokem je řasenka.

Tipy na závěr

Chcete-li, aby vaše líčení bylo přirozené a vy jste se cítila dobře, nepoužívejte žádné velké kontrasty a ostré kontury. Ty zralé pleti nesluší. Kromě toho vám opticky přidají několik let navíc. Výsledný efekt musí působit přirozeným dojmem.

Volte textury na krémové nebo olejové bázi, lépe přilnou k pleti a nebudou zvýrazňovat jemné vrásky.

Pro denní líčení nevolte příliš zářivé barvy, postačí pouze jeden odstín.

Využít můžete podkladové báze nebo fixátory. Udrží líčení po delší dobu. Brání slévání očních stínů do vrásek. Ideální volbou jsou sprejové fixátory.

Pro maskování barevných kruhů pod očima nebo drobných pigmentových skvrn jsou ideální korektory. Pozor na jemnou kůži kolem očí.