Móda

Jak vytvořit nejmodernější a nejstylovější outfit pro svatbu

Jak vytvořit nejmodernější a nejstylovější outfit pro svatbu

Existuje několik důležitých pravidel. Pokud jdete jako host na svatbu, neoblékejte si bílé ani černé šaty. (Výjimku tvoří situace, kdy je to výhradní přání nevěsty.) Váš outfit by měl být slavnostní, ne příliš extravagantní a pozor poutající. Měl by být také zvolen s ohledem na to, kde se svatba koná.

Šaty na svatbu obecně

Pánové to mají jednoduché, oblečou si oblek. Co však dámy? Naštěstí už dnes neplatí tak přísná pravidla. Šaty tedy nemusíte mít pouze dlouhé a experimentovat lze i se střihy, materiály, barvami nebo doplňky.

Vhodné barvy vašeho outfitu jsou tmavě i světle modrá, pudrová, pastelové barvy (především pro mladší ženy). Červené se raději vyhněte, poutá na sebe zbytečně pozornost a svatební den patří výhradně nevěstě.

Nikde navíc není psáno, že si musíte obléknout pouze šaty. Skvěle poslouží i top se sukní nebo slavnostnější kalhoty. Pokud chcete zaujmout a zároveň být elegantní, sáhněte po společenském overalu.

Svatba v kostele

Koná-li se svatební obřad v kostele, zapomeňte na minisukně, vyzývavé outfity a holá ramena. Přes šaty či top si přehoďte svetřík či sako. Obřady v kostele bývají dlouhé a bývá tu zima.

Jaký outfit je na svatbu v kostele vhodný? Delší šaty (klidně s asymetricky střiženou sukní), kalhoty, sukně. Nepřehánějte to se vzory, volte raději šaty jednobarevné a decentní. Vhodná je krajka, pokud příliš neodhaluje tělo.

Tip pro vás: Koná-li se svatba na zámku, volte rovněž spíše delší a decentnější šaty. Vhodné jsou určitě i podpatky.

Svatba v přírodě či svatební párty

Pokud svatba proběhne v přírodě, u rybníka, v lese či na louce, nemusíte si se svatebním outfitem tolik lámat hlavu. Oblečte se společensky, ale zároveň i pohodlně. Skvěle v tomto případě poslouží kratší šatya například balerínky.