Krása a módaVlasy

Účesy na focení: jak si správně vybrat vlasový styling na fotku?

Účesy na focení: jak si správně vybrat vlasový styling na fotku?

Účesy na focení jsou poměrně široké téma, které nelze nějak pevněji uchytit. Pokud vás čeká focení, určitě řešíte oblečení nebo líčení. V neposlední řadě hrají důležitou roli také účesy na focení. Jak se učesat? Co se hodí? A co naopak ne? Pojďme si tohle téma rozebrat!

Účesy na focení – jak vybrat to pravé?

Účesy na focení nelze zaškatulkovat. Správný výběr totiž ovlivňuje celá řada faktorů:

  • o jaký typ fotky jde
  • kde probíhá focení
  • jak dlouhé vlasy máte
  • co máte na sobě

A těch faktorů by se dalo najít ještě více. Pokud se chystáte na focení a nevíte, jaké účesy jsou vhodné, třeba vám náš dnešní článek v rozhodování pomůže.

Důležité je líbit se sama sobě

Pokud se máte fotit, nenechte se zlanařit do účesu, ve kterém se sama sobě nebudete líbit. Budete-li vědět, že se v daném stylingu necítíte, na fotce se poté nedokážete uvolnit a na výsledku to bude znát. Vy sama nejlíp víte, v čem jste si sebejistá a v čem se sama sobě líbíte. A od toho se odrazte.

Vlnky nebo rovné vlasy

Hledáte-li vhodné účesy na focení, pravděpodobně chcete mít fotky na památku. K focení přistupujeme ve chvílích, které si chceme pamatovat. Při výjimečných příležitostech. Pomocným vodítkem pro vás může být touha zkusit něco nového, co běžně nemáte – tedy pokud jste majitelkou rovných vlasů jako hřebíky, nechte si na focení udělat vlny a naopak. Ženy s běžně vlnitými vlasy mohou na fotku zvolit vlasy rovné. Bude to změna, kterou si díky fotkám budete moci stále připomínat.

Oživte účes nějakým doplňkem

Během focení je běžné, že se účesy různě mění. Několik fotek se udělá tak, pár dalších s jiným vlasovým stylingem. Přitom není třeba zacházet do radikálních změn. Bohatě stačí účesy na focení oživit nějakým doplňkem – třeba šátkem do vlasů, ozdobnou sponou nebo kloboukem. Těch možnost je strašně moc, stačí si s nimi vyhrát.

Nechte si vlasy rozpuštěné

Většina žen se cítí nejlépe v rozpuštěných vlasech. Není se tak čemu divit, že volně rozpuštěné vlasy patří mezi nejčastější účesy na focení.