Drdoly zná a pravděpodobně i nosí každá žena s delšími vlasy. Jsou to účesy, které výrazně zjednodušují každodenní život. Vlasy se nikam nepletou, nelezou do očí a domácí verze drdolu je hotová raz dva.
Varianty, které se ale hodí k nošení na veřejnosti mohou být zase poněkud složité na výrobu. Nabízí se tedy otázka, jak udělat drdol bez vycpávky, aby vypadal krásně, a nezabral vám polovinu dne.
Pravidla pro vytváření drdolů bez vycpávek
- U delších vlasů zkuste copy
- S tupírováním jen opatrně
- Tepelná úprava, která zvětší objem
Na úvod si musíte uvědomit, že výsledný objem drdolu určují zejména dva, respektive tři parametry. Jednak je to hustota a tloušťka vašich vlasů, jednak také jejich délka. Kromě toho záleží i na typu drdolu, pro který se rozhodnete. K některým potřebujete spoustu vlastních vlasů, aby působil hezky, zatímco jiné vytvoříte i s kratšími řídkými vlasy.
Pokud jsou vaše vlasy dlouhé a husté, žádnou speciální vycpávku pravděpodobně ani nepotřebujte. Jestliže ale chcete váš účes ozvláštnit nebo si být jistá, že vydrží skutečně dlouhou dobu, pomozte si copy. Zapleťte například klasický francouzský cop, jeho volný konec zastrčte pod zespodu pod vlasy a zajistěte pinetkami.
Pomoc při malém objemu vlasů
Je jedno, zda máte malý objem vlasů kvůli jejich jemnosti, řídké hustotě nebo zkrátka proto, že jsou krátké. V každé z těchto případů existují způsoby, jak udělat drdol bez vycpávky.
Můžete stejně jako naše maminky a babičky sáhnout po tupírovacím hřebenu, postupujte však velmi opatrně, jelikož hrozí poškození vlasů. Bezpečnější volbou je použití krepovačky. Nakrepované vlasy mohou mít totiž dechberoucí objem a tuto vlastnost si ponechají i v drdolu.
Také mějte na paměti, že vlasy jsou obecně objemnější ihned po umytí. Jak se mastí, přirozeně svůj objem ztrácejí, a proto drdol z čerstvě umytých vlasů působí lépe.