Nezařazené

Jak správně čistit pleť: 2 každodenní rutiny

Jak správně čistit pleť: 2 každodenní rutiny

Nechce se vám večer odličovat pleť, natož tak se ještě o ní postarat a ráno to samé, jelikož nestíháte do práce? Ovšem to děláte velkou chybu, protože tím pleti velice ubližujete a za pár desítek let vám to dá na sobě znát. Péče se dělí na dvě kategorie a to je: ranní a večerní péče.

Ranní péče

Až vstanete z postele, je nejlepší pro pleť odličovadlo. Ano, i když jste odlíčené z minulého večera, tak různé částice se díky třením vaší pokožky o polštář dostanou opět na pleť. Po odlíčení si ji umyjte vodou, aby tam nezůstal odličovač. Dále je na řadě tonikum, které hydratuje a poté sérum, kde doporučujeme Hyaluronové, protože hydratuje a zároveň vypíná pleť. Po vstřebání je též důležitý krém a následně jako hlavní položkou v ranní rutině je krém s SPF 50, proti spálení a rychlému stárnutí kůže.

Večerní péče

Podobá se ranní péči až na menší výjimky. Jelikož pleť je po celém dnu unavená, namalovaná a téměř bez šťávy, tak je velmi důležité se pořádně odlíčit, popřípadě použít metodu dvoufázového odlíčení. Dále následuje tonikum, sérum, například Hyaluronové. Nyní přichází změna, namísto denního krému si naneste noční krém, krém na oční okolí a ještě při navlhčené pleti krémem, naneste vhodný olej na pleť, aby měla kůže z čeho brát.

Proč o pleť pečovat

  • Pleti pomáhá udržovat její zdraví, obzvlášť když je první bariérou proti vnějším vlivům.
  • Správná péče o pleť může pomoci minimalizovat příznaky stárnutí, jako jsou vrásky, jemné linky a pigmentové skvrny.
  • Je schopna pomoci předcházet různým problémům s pletí, jako je akné nebo suchá kůže.
  • Mít zdravou a krásnou pleť může mít pozitivní vliv na sebevědomí a celkový pocit pohody.
  • Péče o pleť může být také relaxační a příjemný rituál.