Krása a módaMóda

Jaké brýle mi sluší: Výběr podle 5 tvarů obličeje

Jaké brýle mi sluší: Výběr podle 5 tvarů obličeje

Je velmi důležité si uvědomit, jaký máte tvar obličeje. Tohle vše hraje velkou roli ve vybírání brýlí. Až zjistíte, jaký tvar k vám pasuje, můžete vybírat ze stovky různých stylů a barev.

Tvary obličeje

  • Oválný obličej
  • Kulatý tvar
  • Hranatý obličej
  • Srdcovitý tvar
  • Dlouhý tvar obličeje

Univerzální oválný obličej

Pro vás jsou vhodné obdélníkové, kulaté nebo sportovní rámečky. Oválný tvar obličeje je dobře vyvážený, takže se můžete odvážit vyzkoušet i netradičnější tvary. Máte-li nějaký konkrétní rys obličeje, který chcete zdůraznit, vybírejte rámečky, které ho opticky podtrhnou.

Brýle pro kulatý obličej

Ideálním cílem při výběru brýlí je vyvážit a prodloužit tvář. Vyhledejte rámečky s geometrickými tvary, jako jsou obdélníkové nebo čtvercové, které pomohou opticky prodloužit tvář a dodat jí kontrast. Zvolte rámečky, které jsou trochu širší než nejširší část vaší tváře.

Hranatý tvar obličeje

Kulaté nebo oválné rámy pomáhají zmírnit tvrdost hranatého obličeje a dodat mu měkčí vzhled. Vyberte rámečky s jemnějšími liniemi a oblými tvary, které budou kontrastovat s rovnými liniemi vašeho obličeje.

Srdcovitý tvar

Preferujte rámečky, které mají zdobení nebo detaily spíše na dolní části rámu než na horní části. To pomůže vizuálně rozšířit spodní část obličeje a vyvážit širší čelo. Oválné nebo kulaté rámečky jsou taktéž fajn pro srdcovitý tvar obličeje. Tyto tvary pomáhají zmírnit širší čelo a vyvážit tvář. Vyhněte se rámečkům s ostrými liniemi na horní části, které by mohly ještě více zvýraznit šířku čela.

Dlouhý tvar obličeje

Vyberte si rámečky, které mají vodorovné linie a opticky zkrátí délku obličeje. Rámečky s příčnými pruhy nebo zdobením na stranách pomohou vizuálně rozšiřovat obličej. Zvolte rámečky, které jsou trochu širší než šířka vašeho obličeje. Vyhněte se příliš úzkým rámkům, které by mohly ještě více zdůraznit délku obličeje.

Shrnutí

Výše zmiňujeme, jak vybrat vhodné brýle, tak aby vám seděly. Prvním krokem je vždy zjištění vašeho tvaru obličeje. Máme pět základních tvarů obličeje: oválný, kulatý, hranatý, srdcovitý a dlouhý tvar. Pro každý tvar jsou pak poskytnuty doporučení pro výběr brýlí.