Krása a módaMóda

Nejpohodlnější lodičky existují! V roce 2024 s nimi nemusíte trpět

Nejpohodlnější lodičky existují! V roce 2024 s nimi nemusíte trpět

Lodičky jsou velmi sexy boty, které má většina žen ve svém botníky. Jejich majitelky však velmi dobře vědí, že za krásu se v tomto případě nezřídka kdy platí. Jakkoli totiž vypadají na nohách svůdně, mají také vysoké jehlové podpatky, úzké špičky a tvrdé paty. To všechno se podepisuje na jejich pohodlnosti. Moc žen, které pokládají lodičky za pohodlnou obuv se asi nenajde. A přesto! Pohodlné lodičky existují. Nevyhnete se však určitým kompromisům. Na co si dát při výběru správných lodiček pozor?

Jak vybrat ty nejpohodlnější lodičky

  • Velikost
  • Materiál
  • Tvar
  • Výška podpatku

Při výběru vždy dbejte na správnou velikost. Klást důraz na to, že „vaše velikost je 38“ ničemu neprospěje. Číslo na botě by mělo být vnímáno jako orientační. Určitě nic nevypovídá nic o vaší kráse. Klidně si tedy vezměte boty i o dvě velikosti větší, pokud vám budou dobře sedět!

Stejně jako je důležitá správná velikost, měl by být na předních příčkách priorit i vhodný materiál. Nejlepší je přírodní kůže. Kožené lodičky vám totiž nejen dlouho vydrží, ale kůže má navíc skvělou schopnost vytvarovat se podle vaší nohy. A tvar boty je nesmírně důležitý. Pokud budou vaše chodidla stlačována do nepřirozeného tvaru boty, pak může dojít i k trvalým změnám a obvyklé puchýře vám budou připadat jako banalita.

Čili pokud najdete kvalitní kožené lodičky padnoucího tvaru i velikosti, zbývá vám poslední důležitý parametr, na který se zaměřit. A tím je výška podpatku. Ne, na denní nošení opravdu není vhodné volit boty na deseticentimetrových jehlách. Vybírejte si spíš modely v rozmezí šesti až osmi centimetrů. Nejlepší modely najdete, pokud si do vyhledávače zadáte spojení lodiček a zdravotní obuvi.

Na závěr pamatujte, že ani ty nejpohodlnější lodičky nejsou pro vaše nohy ideální. Nohy potřebují volnost a možnost přirozeného pohybu, a proto je vhodné nosit lodičky jen po nezbytně nutnou dobu.