Zdraví

Jak spát se sádrou na noze

Jak spát se sádrou na noze

Zranění nohy může být často vyřešeno jejím zafixováním v sádře. Díky tomu se urychluje léčba, ale zároveň je samozřejmě výrazně omezena pacientova mobilita. Zároveň si často lidé se sádrou prožijí celou řadu bezesných nocí. V následujícím článku se podíváme na to, jak spát se sádrou na noze a přineseme vám několik tipů.

Několik praktických tipů pro spaní se sádrou

Hned na začátek článku je nutné konstatovat, že pokud váš spánek není dostatečně kvalitní za normálních okolností v případě zafixování nohy v sádře bude situace samozřejmě ještě výrazně zhoršena. V první řadě se tedy zaměřte na klasické doporučení pro dosažení lepšího spánku jako zajištění maximálního klidu v ložnici, eliminace modrého světla nebo vynechání jídla těsně před spaním.

Co se týče konkrétních tipů na manipulaci s nohou v sádře, ideální polohou bude ležení na zádech při nadzvednutí nohy na několika polštářích. Zároveň je vhodné stabilizovat polohu nohy i svého těla pomocí dalších polštářů abyste zabránili nadměrnému převalování a otáčení ze spaní.

Mohlo by vás také zajímat: Jak vyléčit meniskus bez operace

Správná poloha zabrání hromadění krve

Kromě pohodlnější pozice vám udržování zlomené kosti ve výšce nad srdcem umožní zabránit hromadění krve v oblasti kolem zlomeniny. Podobná akumulace by totiž mohla způsobit bolestivý otok.

Nechte si poradit od lékaře

Vždy také záleží na konkrétním případu a specifikacích daného pacienta. V ideálním případě se proto na nejlepší pozici pro spánek zeptejte svého ošetřujícího lékaře, který vám poskytne nejlepší zpětnou vazbu.

Zdroj: Txortho.com