Zdraví

Jak sedět při vyhřezlé ploténce

Jak sedět při vyhřezlé ploténce

Trápí vás vyhřezlá ploténka a nevíte, jakou pozici při tomto problému zaujmout na vaší židli? V následujícím článku odpovíme na všechny vaše otázky.

Dejte na doporučení lékaře

V první řadě je nutné konstatovat, že každý případ je individuální a měli byste se především řídit podle doporučení vašeho ošetřujícího lékaře. Následující rady jsou obecného charakteru a mohou vám být nápomocné, ale vždy je nutné přizpůsobit se individuálním okolnostem.

Vyhýbejte se přílišnému sezení

S vyhřezlou ploténkou se snažte pokud možno sedět co nejméně. Pozice v sedu klade tlak na bederní ploténky, což může mít za následek zvýšení mír bolesti. Zlepšení můžete docílit pomocí pravidelného pohybu a vstávání ze židle. Zároveň je vhodné si také lehnout pro uvolnění vazů a plotének.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zhubnout záda

Pořiďte si kvalitní židli

Zajděte si do specializované prodejny a informujte prodavače o svém problému. Nechte si doporučit židli, která bude přímo určena pro vás. Díky tomu můžete ulevit bolesti i napomoci zlepšení situace.

Správná poloha

A nyní se dostáváme k tomu, co vás pravděpodobně zajímá nejvíce. Snažte se sedět vzpřímeně, se zády pevně opřenými o zadní opěradlo židle. Hrbení může vyvinout zvýšený tlak na ploténky v páteři a zhoršit váš stav.

Zároveň byste měli držet kolena ve výškové úrovni vašich boků. Pokud sedíte u stolu, boky by měly být nad koleny. Díky této pozici je umožněn předklon, který pomáhá uvolnit svaly na spodní části zad.

Zdroj: Stl-pain.com