Zdraví

Jak vyléčit meniskus bez operace

Jak vyléčit meniskus bez operace

Trápí vás problémy s meniskem a chcete se vyhnout operaci? Pokud vás zajímá, jak vyléčit meniskus bez operace, připravili jsme pro vás stručný článek obsahující odpovědi na všechny otázky, které vás budou zajímat. Zároveň jsme rozebrali zda je vyhýbání se operaci dobrým krokem a jak byste měli ideálně postupovat.

Poraďte se s lékařem

Hned na začátek článku je nutné konstatovat, že pokud vám váš ošetřující lékař doporučuje operaci, rozhodně byste měli jeho rady poslechnout a zákrok neoddalovat. Přestože některé postupy mohou zmírnit bolest nebo zlepšit situaci, váš doktor zná nejlépe individuální případ vašeho poranění a je jediný kompetentní pro nasazení správné léčby.

Odpočinek

Některé trhliny menisku se mohou časem zlepšit díky odpočinku, omezení aktivit a udržováním kolena ve zvednuté poloze. Zejména byste se měli vyhnout aktivitám při kterých dochází ke kroucení nebo otáčení kolenního kloubu jakýmkoliv směrem. Zároveň vám mohou pomoci i zdravotnické pomůcky jako berle.

Mohlo by vás také zajímat: Jak má vypadat rána po extrakci zubu

Chlazení

Využití chladivého obkladu nebo ledu může pomoci snížit otok a nechat částečně odeznít bolest. Ideální je ledovat nohu ve zvednuté poloze. Nezapomeňte však chladící polštáře přikrýt látkou aby nebyly v přímém kontaktu s pokožkou. Zároveň dodržujte maximální dobu chlazení okolo 15 minut. Také platí, že obklad by v žádném případě neměl způsobovat bolest.

Léky

Od bolesti kolene mohou ulevit také některé volně prodejné léky, které zároveň mohou mít vliv i na snížení zánětu. Jejich užití byste však měli opět vždy konzultovat s lékařem a vzít v potaz všechny možné vedlejší účinky.

Zdroj: popb.md