Zdraví

Co na opruzeniny – babské rady

Co na opruzeniny – babské rady

Trápí vás opruzeniny a chtěli byste se jich rychle zbavit? V následujícím článku vám poradíme co na opruzeniny a jaké jsou nejlepší ověřené babské rady pro jejich léčení.

Zvažte návštěvu lékaře

Hned na začátek je nutné konstatovat, že jestliže je onemocnění rozsáhlé a intenzivní, je velmi vhodné navštívit vašeho kožního lékaře. Ten vám diagnostikuje vše konkrétněji a doporučí vám správnou léčbu. Následující rady byste pak měli aplikovat pouze jako doplňkovou výpomoc po konzultaci s doktorem.

Udržujte postižené místo čisté a suché

První zásadou, která může zároveň sloužit i jako prevence před samotným vypuknutím opruzenin je dodržování hygieny. Po náročnějších fyzičtějších aktivitách se vždy osprchujte a dobře se osušte. Postižená místa však nedrhněte příliš hrubě, protože by mohlo dojít k podráždění a poškození pokožky

Použijte speciální gely a masti

K hojení vám mohou pomoci různé volně prodejné krémy, které vytváří ochranou bariéru proti tření a zároveň umožní rychlejší hojení.

Mohlo by vás také zajímat: Jídlo, které se nemusí kousat

Blokujte pot

Pokud na opruzeniny trpíte častěji, zvažte použití speciálního deodorantu nebo antiperspirantu proti nadměrnému pocení. Aplikujte ho na místa náchylná k opruzeninám. Vždy však volte kvalitní a šetrné přípravky, které jsou ověřené recenzemi a hodnocením zákazníků.

Vytvořte fyzickou bariéru

Postiženou oblast můžete před dalším odíráním a zhoršováním stavu ochránit pomocí tenké bavlněné nebo gázové bariéry. Tím dosáhnete oddělení kožních záhybů a zabráníte dalšímu zhoršování situace při pohybu.

Noste volné oblečení a prodyšné látky

Zároveň byste však měli myslet na to, že oblast s opruzeninami potřebuje dýchat a neměla by být zakrytá dráždivými látkami. Preferujte proto ideálně bavlnu a vyhněte se různým syntetickým materiálům, které vám mohou uškodit.

Zdroj: Healthline.com