KrásaPleť

Jak si zpevnit a vypnout pleť: 5 tipů pro ženy nad 50 let

Jak si zpevnit a vypnout pleť: 5 tipů pro ženy nad 50 let

Ve zralejším věku začíná pokožka ztrácet svoji pevnost a v obličeji se začíná objevovat povislá pleť. Stárnutím se snižuje produkce kolagenu a pleť ztrácí elasticitu. Díky tomu je povadlá. Převislou pleť však nezpůsobuje pouze stárnutí. Má na ní vliv i celá řada dalších faktorů – nadměrné kouření, časté vystavování slunečním paprskům, obezita, nevhodné druhy kosmetiky, nesprávná strava nebo dehydratace. Jak tedy pokožku zpevnit a vypnout bez chirurgického zásahu? Tyto tipy vás možná mile překvapí.

1. Péče začíná již ráno

Do každodenní rutiny zařaďte oplachování vlažnou vodou, kterou postupně ochlazujte. V konečné fázi opláchněte obličej vodou studenou. Díky ní se pleť dokonale prokrví a osvěží a bude hezky vypnutá. Teprve následně zahajte ranní čistící rituály a péči kosmetickou.

2. Vhodně zvolená masáž

Můžete zavítat do kosmetického salónu nebo si můžete masáž dopřávat i v klidu a pohodlí svého domova. Základní masáž zvládnete i sama. K masáži použijte hydratační a vypínací pleťové mléko, které pomocí konečků prstů rozetřete na celý obličej. Masáž začínejte na čele, směřuje ke kořeni nosu. Pak následují spirály vzhůru, po celé ploše čela. Dále se posouvejte ke spánkům. Další fázi představuje masáž od kořene nosu do očního okolí, po směru růstu obočí. V další fázi jemně masírujte tvář a to pomocí krouživých pohybů od rtů směrem vzhůru. Závěrečnou fázi představuje masáž v okolí rtů.

3. Vhodné druhy kosmetiky

Ideální volbou je kosmetika s vypínacím efektem. K dostání jsou druhy, které mají zpevňující a liftingové vlastnosti. Obsahují sloučeniny, které zpevní pleť. Patří mezi ně keratin nebo kyselina hyaluronová.

4. Domácí prostředky pro vypnutí pleti

Tady můžete vyzkoušet domácí pleťové masky připravené ze surovin, které máte doma. Přinášíme jeden tip.

Pleťová maska s papájou, medem a rýžovou moukou

Papája obsahuje vitamín E. Ten podporuje produkci kolagenu. Papain zase eliminuje vznik povislé kůže. Postačí oloupat a rozmačkat jednu papáju, přidat do ní 2 polévkové lžíce medu a 1/4 šálku rýžové mouky. Všechny suroviny dostatečně promíchejte, vzniklou pastu naneste na obličej a nechte působit 20 minut.

5. Vhodná strava

Aby byla pleť zdravá a vypnutá, je potřeba konzumovat kvalitní stravu s vyšším obsahem bílkovin, omega-3 mastných kyselin, esenciálních kyselin, antioxidantů, minerálů a vitamínů. Důležitý je také dostatečný příjem vody. Ta pomáhá z těla odplavovat toxiny a odpadní látky, které mají negativní vliv na vzhled pleti. Dostatek vody podporuje hydrataci a lepší elasticitu pokožky. Tím brání jejímu ochabování.