KrásaPleť

Jak si udržet zdravou pleť: Tipy pro ženy ve středním věku

Jak si udržet zdravou pleť: Tipy pro ženy ve středním věku

Střední věk je pro pleť zatěžkávací zkouškou ohněm. Proč? Protože váš obličej právě ve středním věku ztrácí svou mladistvou pružnost a elasticitu. Následkem toho je začínající tvorba vrásek nebo ochabnutí pokožky obličeje vedoucí ke ztrátě ostrých rysů vaší tváře. Vaším úkolem je udržet pleť zdravou, ale jak na to? Poradíme vám v tomto článku!

Hydratovaná pokožka je zdravá pokožka

Nejdůležitějším krokem k udržení zdravé pleti ve středním věku je hydratovat svou pokožku obličeje. Co to znamená?

Používejte hydratační krém od značky, která vám vyhovuje a aplikujte jej ráno před nanesením make-upu i večer před spaním. Jako nejlepší čas pro aplikaci hydratačního krému je v tu chvíli, kdy je vaše pleť čerstvě umytá například po večerní sprše nebo při ranním mytí obličeje. Tou dobou totiž dokáže váš obličej nejlépe absorbovat všechny pozitivní složky pleťových krémů nebo sér.

Odstraňte přebytečný kožní maz a ucpané póry

Aby vaše pokožka dýchala a byla zdravá, je také nutné jednou za čas zbavit pleť všech nedokonalostí a vad na kráse. Jak na to?

  1. Nejdříve pleť očistěte pomocí pěny a zároveň masírujte.
  2. Zapněte ultrazvukovou špachtli a jemně přejíždějte po pokožce. To, co špachtle neodstraní, pomocí dalšího kroku dostanete z vaší pleti pryč sami.
  3. Pomocí jemného přikládání teplých ručníků otevřete póry, které následně jemně mačkáte do připraveného čistého kapesníčku.
  4. Po celé proceduře pleť znovu očistěte, tentokrát můžete použít vlažnou vodu, a nakonec naneste svůj oblíbený hydratační krém.

Jestliže si na celou proceduru netroufáte, můžete tuto starost přenechat zkušené kosmetičce v kosmetickém studiu, bude však nutné docházet alespoň jednou měsíčně.

Chcete ušetřit nějaké peníze, ale zároveň mít pleť jako z kosmetického salonu?

V návodu výše jste si mohli přečíst o čištění pleti ultrazvukovou špachtlí. Čeká vás sice počáteční investice přibližně tisíc korun, ale posléze se vám vynaložená částka vrátí tím, že ušetříte peníze za návštěvu kosmetického studia.

Ultrazvuková špachtle odstraní z pleti veškeré nečistoty, kožní maz a pleť vyhladí. Díky programu pro nanášení krému můžete také znásobit vstřebávání hydratačního krému do vaší pokožky. Ultrazvukovou špachtli používejte maximálně jednou týdně.