Krása a módaVlasy

Jak si sama ostříhat konečky: Příprava a postup 2024

Jak si sama ostříhat konečky: Příprava a postup 2024

Stříhání konečků vlasů u kadeřníka může být nejen drahé, ale najít vhodný termín je taky občas pěkně obtížné. Jestliže si tedy chcete ušetřit čas, nervy, peníze a navíc si zastřihnout konečky na takovou délku, jakou si sama představujete, máme pro vás několik rad a tipů, jak na to.

Příprava

Předtím, než začnete stříhat, je důležité připravit vše, co budete potřebovat. To jsou především:

  • hřeben
  • kvalitní nůžky určené ke stříhání vlasů
  • zrcadlo

Je také důležité mít vlasy čisté a suché, abyste lépe viděli na konečky.

Postup

Rozčešte vlasy a oddělte horní vrstvu od spodní. Pokud máte husté vlasy, můžete oddělit vlasy i do menších pramenů. Za pomocí hřebene oddělte konečky vlasů, které chcete ostříhat. Dbejte na to, aby byly rovné a stejně dlouhé. Přidržte konečky prstem a začněte. Je důležité stříhat pouze malé množství vlasů najednou, abyste měli nad vzniklým účesem perfektní kontrolu. Po dokončení první části, pokračujte stejným způsobem s dalšími prameny vlasů.

Extra tipy

  • Pokud se vám zdá, že výsledek není dokonalý, můžete znovu procházet vlasy a stříhat malé množství vlasů najednou, dokud nedosáhnete požadované délky.
  • Jestliže si nejste jistí délkou, můžete si nejprve ostříhat pouze malé množství vlasů a poté se podívat na výsledek. Pokud je výsledek uspokojivý, můžete pokračovat s ostříháním dalších pramenů. Pokud ne, můžete znovu zkusit kratší délku s menším množstvím vlasů.
  • Pokud máte příliš suché nebo poškozené vlasy, je lepší nechat si je ostříhat u kadeřníka.

Závěr

Stříhání konečků vlasů doma není složité, pokud víte, jak na to. Dbejte, abyste použili kvalitní nůžky na vlasy, měli dostatečné osvětlení. Konečky vlasů zastřihněte rovně a do stejné délky. Pokud dodržíte tyto tipy, dosáhnete skvělých výsledků a ušetříte peníze za stříhání v salonu.