Krása a módaNehty

Jak si nalakovat nehty bez přetáhnutí: 3 užitečné tipy

Jak si nalakovat nehty bez přetáhnutí: 3 užitečné tipy

Někdo je šikovnější, jinému bylo zručnosti naděleno méně. Kdo by ale nechtěl krásné dokonale namalované nehty? Naštěstí každý může využít naše tipy, jak si nalakovat nehty bez přetáhnutí! S nimi zvládnete perfektní manikúru jako nic.

Na volbě laku záleží!

Možná se domníváte, že laky na trhu se od sebe vzájemně liší pouze barvou, to však není pravda. Každá značka má vlastní složení a konzistenci. Různí výrobci také používají rozdílné štětečky. Kombinace štětečku a konzistence laku vám potom může nebo nemusí vyhovovat.

Pro mnoho lidí se jeví jako lepší varianta menší štěteček, s nímž logicky docílíte preciznějšího výsledku. Některé zákaznice ale (na první pohled) nelogicky upřednostňují štětečky větší. S trochou grifu totiž není v tomto případě nutné tah tolikrát opakovat, díky čemuž je lakování rychlejší a často i snazší. Bohužel nelze říct, která varianta sedne právě vám. Dobře se pracuje s laky od značek Rimmel a essence.

Ochranné přípravky

I v České republice je možné sehnat přípravky, které sice vypadají na první pohled jako obyčejný lak, jejich použití je ovšem zcela jiné. Pomocí klasického štětečku (jako při lakování) naneste na kůžičku v okolí nehtu tenkou vrstvu produktu, nechte zaschnout, nalakujte si nehty jako obvykle a následně jen sloupněte ochranou vrstvu z okolí nehtu. Jednoduché! Vyzkoušejte například  Flormar lak na kůžičku pro zdobení nehtu Barrier nebo Silikonový Peel Off lak od značky Starnails.

Tenká vrstva + peeling

Postupem, jak si nalakovat nehty bez přetáhnutí, k němuž nepotřebujete žádné speciální přípravky ani pořizovat novou zásobu laků, je ovšem tento. Nehty si upravte jako obvykle a nalakujte. Snažte se nanést dvě skutečně tenké vrstvy namísto jedné silné. Nechte lak dostatečně zaschnout. Ideální je počkat několik hodin nebo klidně přes noc. Poté na nehtové okolí naneste olej a nějakou dobu nechte působit. Následně pomocí obyčejné houbičky na nádobí očistěte nežádoucí lak. Ten na nehtu totiž hezky vydrží, zatímco z kůže se oloupe.