Krása a módaVlasy

Babské rady na mastné vlasy: 8 tipů, které zachrání váš účes!

Babské rady na mastné vlasy: 8 tipů, které zachrání váš účes!

Mastné vlasy jsou problémem, který trápí mnoho lidí. Existuje mnoho babských rad, které slibují řešení tohoto problému. Některé z nich mohou být účinné, zatímco jiné mohou být spíše mýtem. V tomto článku se podíváme na některé z nejpopulárnějších babských rad na mastné vlasy a také na to, zda jsou účinné.

Babské rady na mastné vlasy

  • Opláchněte vlasy octem: Opláchnutí vlasů octem může pomoci snížit mastnotu vlasů. Smíchejte octový ocet s vodou v poměru 1:1 a opláchněte si vlasy touto směsí po umytí. Octový ocet může pomoci vyrovnat pH vlasů a snížit produkci mazu.
  • Použijte suchý šampon: Suchý šampon může pomoci absorbovat nadměrný maz na vlasech a zlepšit jejich vzhled. Naneste suchý šampon na kořínky vlasů a jemně ho vmasírujte do vlasů. Poté vlasy pročešte.
  • Použijte citronovou šťávu: Citronová šťáva obsahuje kyselinu, která může pomoci snížit mastnotu vlasů. Smíchejte citronovou šťávu s vodou v poměru 1:1 a opláchněte si vlasy touto směsí po umytí.
  • Použijte jablečný ocet: Jablečný ocet obsahuje kyselinu, která může pomoci snížit mastnotu vlasů. Smíchejte jablečný ocet s vodou v poměru 1:1 a opláchněte si vlasy touto směsí po umytí.
  • Použijte aloe vera: Aloe vera obsahuje enzymy, které mohou pomoci snížit mastnotu vlasů. Naneste aloe vera gel na vlasy a nechte působit 30 minut. Poté vlasy opláchněte vodou.

Domácí masky na mastné vlasy

  • Maska z jogurtu a medu: Smíchejte jogurt a med v poměru 1:1 a naneste směs na vlasy. Nechte působit 30 minut a poté vlasy opláchněte vodou.
  • Maska z vaječného bílku: Oddělte bílek od žloutku a bílek lehce ušlehejte. Naneste bílek na vlasy a nechte působit 30 minut. Poté vlasy opláchněte vodou.
  • Maska z aloe vera a citronové šťávy: Smíchejte aloe vera gel a citronovou šťávu v poměru 1:1 a naneste směs na vlasy. Nechte působit 30 minut a poté vlasy opláchněte vodou.

Je důležité si uvědomit, že většina babských rad na mastné vlasy nemá vědecké pozadí a jejich účinnost není prokázána. Pokud chcete mít zdravé a krásné vlasy, je důležité dodržovat zdravý životní styl a používat kvalitní kosmetiku.