Móda

Jak se oblékat na svatební oslavu: Stylové tipy pro matku nevěsty či ženicha

Jak se oblékat na svatební oslavu: Stylové tipy pro matku nevěsty či ženicha

Svatba je slavnostní den jak pro ženicha a nevěstu, tak i pro jejich blízké. Tomu odpovídá i vhodně zvolený outfit.

Každá maminka, ať už se jedná o maminku nevěsty či ženicha, chce vypadat ve svatební den svého potomka krásně. Proto je potřeba věnovat výběru vhodných šatů pro tento slavnostní den dostatek pozornosti a péče. Je potřeba vybrat nejen správný styl a střih, ale i barvu, která bude dokonale lichotit její postavě. Šaty je potřeba uzpůsobit i věku.

Šaty určené pro maminku nevěsty nebo ženicha by měly být elegantní. To zaručí vhodně zvolený střih, délka a barva. Záleží i na materiálu. Důležitou roli hraje i pohodlí, které by měly během slavnostního dne poskytovat. Nemusí se jednat o módní výstřelek, měly by spíše působit nadčasovým dojmem.

Jakou barvu vybrat?

I když mají družičky zvolený barevný odstín, ten v žádném případě nemusí ladit se šaty maminky nevěsty nebo ženicha. Barva by však měla alespoň trochu ladit. Vhodnou volbou není barva bílá ani černá, i když jsou univerzální. V tomto případě se však nehodí. Černá barva příliš vyčnívá, bílá je určená pro nevěstu. Lze si však však jednu z barev zvolit jako základ pro vzorování. To by ovšem nemělo být příliš výrazné.

Pro šaty by maminka nevěsty nebo ženicha měla volit pastelové barevné tóny. V žádném případě by to neměly být barvy velmi výrazné.

Styl šatů

Ať už si maminka oblékne kostýmek nebo šaty, délka sukně by měla sahat doprostřed kolen. Chybou nejsou ani šaty na zem. V žádném případě však není vhodná délka mini. Jedná se, přeci jen, o dámu v letech. Jestliže si do šatů ani sukně netroufá, chybu neudělá ani s elegantním kostýmem kalhotovým. Je velmi slušivý a pohodlný. Kalhoty by však měly být širší a vyrobené ze splývavého materiálu. V žádném případě by neměly být upnuté.

Pozornost by měla věnovat také hloubce výstřihu. Svatba je velmi formální událost a výstřih by jí měl odpovídat. Slavnostním dojmem působí výstřih lodičkový. Může to však být i malé véčko.

Zaměřeno na rukávy – některé ženy mají pocit, že od určitého věku pro ně nejsou vhodné šaty bez rukávů a raději dávají přednost modelům, které mají ramena zakrytá. Pro tento případ lze využít bolerko nebo ozdobný šál.