Krása a módaMóda

Co je typické pro 90 léta: (nejen) účesy a oblečení

Co je typické pro 90 léta: (nejen) účesy a oblečení

Jste připraveni na tento nostalgických výlet? Bomber bundy, scrunchies, kostkované flanelové košile nebo experimentální účesy. V devadesátých letech děti zažívaly zlatý věk, jelikož tato generace byla poslední, která neměla internet. Máme pro vás módní hity z 90. let, které jsou trendy i v roce 2024.

Nejdříve vypustíme dítě uvězněné v našem srdci

Všichni známe, když naše jediná povinnost bylo Tamagoči. Jednalo se o malou elektronickou hračku s obrazovkou, kde jste měli domácího mazlíčka, o kterého jste se starali pomocí tlačítek. Pak nás doma čekal Furbie a mezi přáteli jsme si vyměňovali kartičky pokémonů. Dnes tyto kartičky mají hodnotu až tisíců, ne-li více.

Účesy, které jsou trendy i v roce 2024:

  • Mohawk – zde máme oholené obě strany hlavy. Pouze uprostřed necháte výrazně delší pruh vlasů.
  • Pixie – krátký účes vzadu a po stranách hlavy s delšími vlasy nahoře a velmi krátkou ofinou, je stále šik pro všechny věkové kategorie.
  • Střih Bob – krátký až středně dlouhý účes. Vlasy si zastřihněte rovně kolem hlavy s častými třásněmi vpředu.
  • Ostré Undercuty – věčný podstřižený účes. Zadní část hlavy a boky si úzce zastřihněte a na temeni nechte vaši vybranou délku vlasů. Pro novodobější styling si oholte do vyholené oblasti ornamenty.

Oblečení z 90. let se vrací do módy

Pohodlné overaly nebo montérky už dávno nejsou znakem nevkusu. Začíná podzim a vy vyrážíte na party. Co na sebe? Klasickou Bomber bundu v zemitých barvách a pod to crop top s kalhotami. Vkusné, novodobé, ale zároveň retro.

Shrnutí

Jak jste si výše všimli, devadesátky jsou stále in a můžete je vidět na módních přehlídkách aniž byste si to uvědomovali. Jediné, co je těžší k sehnání jsou hračky, takže pravděpodobně se už nikdy nepostaráme o naše Tamagoči.