KrásaMóda

Jak se oblékat na pláž: 5 tipů pro ženy nad 50 let

Jak se oblékat na pláž: 5 tipů pro ženy nad 50 let

Když se jedná o oblékání na pláži, může být náročné najít vhodné oblečení, které vám umožní cítit se pohodlně a sebevědomě. To platí zejména pro ženy nad 50 let, které by chtěly vypadat stylově, ale zároveň respektovat svůj věk a tvar těla. V tomto článku se zaměříme na pět užitečných tipů, jak se správně oblékat na pláži, aby si i ženy nad 50 let mohly užít den plný slunce, pohody a krásného pobřeží.

Najděte si slušivé plavky

Prvním krokem k tomu, aby se ženy nad 50 let mohly cítit dobře na pláži, je najít si vhodné plavky. Některé starší ženy se mohou cítit pohodlněji v jednodílných plavkách, tak jiné zas mohou preferovat bikiny. Důležité je najít takový styl, který se vám líbí a ve kterém se budete cítit pohodlně. Pokud se cítíte trochu nejistě s vaší postavou, můžete si vybrat plavky s vyšším zakrytím kůže.

Kupte si vhodné oblečení maskující nedostatky

Kromě plavek můžete zvážit i krycí oblečení, které vám pomůže cítit se ještě více sebevědomě. Na pláže se často nosí plážové šaty, sarongy, tuniky nebo kimona, která dokáží efektivně zakrýt části těla, které nechcete ukazovat, ale zároveň vypadají stylově a pohodlně. 

Myslete na ochranu před sluncem

Slunce může být pro ženy nad 50 let mnohem nebezpečnější než pro mladší ženy, a proto je důležité chránit svou pokožku před UV zářením. Nezapomeňte si tedy  vzít na pláž opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a zároveň klobouk nebo šátek, který ochrání vaši pokožku i vlasy před přímým sluncem.

Obujte pohodlné boty

I na pláži je důležité mít na sobě pohodlné boty, abyste se mohla snadno pohybovat po rozpáleném písku nebo oblázcích. Ideální jsou sandály – pokud máte problémy s nohami nebo klouby, můžete zvážit ortopedické sandály nebo dokonce boty s ortopedickou vložkou, které vám pomohou udržet rovnováhu i na nezpevněném povrchu pláže. 

Vybavte se stylovými doplňky

Doplňky jsou skvělým způsobem, jak dodat vašemu plážovému outfitu osobnost a šťávu. Přibalte si elegantní klobouk, sluneční brýle, náramky, náhrdelníky nebo korálky, které budou ladit s vašimi plavkami a krycím oděvem. A kam to všechno dát? No přece do stylové plážové tašky!