Krása a módaMóda

Jak roztrhat džíny: jak na to v 6 krocích

Jak roztrhat džíny: jak na to v 6 krocích

Líbí se vám potrhané džíny a chtěli byste mít alespoň jedny takové? Potřebujete poradit, jak roztrhat džíny, aby to vypadalo trendy? Máme pro vás snadný návod, se kterým to určitě zvládnete!

Návod jak roztrhat džíny

Přemýšlíte, jak roztrhat džíny? Nic až taj složitého na tom není. Není to úkol, se kterým byste si nedokázali poradit. Zvláště když se budete držet našeho návodu.

Co budete potřebovat?

Chcete-li si roztrhat džíny, moc věcí k tomu nepotřebujete. Základem jsou samozřejmě džíny. Pak mějte po ruce ještě tyto pomůcky:

  • nůžky, žiletku nebo ostrý nůž
  • smirkový papír nebo pemzu
  • kousek kartonu nebo prkénko
  • křídu na textil

Krok první: vyberte si místo, které potrháte

Rozložte si džíny před sebe, vezměte do ruky křídu na textil a vyznačte si místa, na kterých chcete džíny roztrhat. Vyznačte si konečnou podobu děr – čili jejich délku i šířku.

Krok druhý: připravte džíny na trhání

Nyní džíny položte na rovný povrch a do nohavice vsuňte kousek kartonu nebo kuchyňské prkénko – na místo, kde budete džíny trhat. Nepoškodíte tak zadní stranu nohavice.

Krok třetí: použijte smirkový papír nebo pemzu

Nyní přichází čas na pemzu nebo smirkový papír. S ním začněte třít místo, kde chcete džíny potrhat. Dodáte mu ošoupaný vzhled a také jej ztenčíte, takže vlákna půjdou snadněji uvolnit.

Krok čtvrtý: uvolněte vlákna

Chcete-li mít na džínách místa s nitkami, s pomocí nože nebo nůžek udělejte díru na ztenčeném místě. Uvolněte vlákna, která nechte vykukovat – pomozte jim prsty, zatahejte za nitky.

Krok pátý: udělejte díru

Když začnete do džínů dělat díry, dělejte je vždy raději menší – zvětšit je totiž můžete vždy. Vyhrajte si s potrháním. Pozor, ať díru nestříháte příliš, cílem není, aby díry působily čistě a uměle. Chcete vytvořit přirozený vzhled.

Krok šestý: upravte díry dle potřeby

Na závěr už jen dolaďte detaily. Pokud nechcete, aby se díry nadále zvětšovaly, doporučujeme je po obvodu obšít.