KrásaKrása a móda

Barva rtěnky pro brunety: 3+1 tip pro správný výběr

Barva rtěnky pro brunety: 3+1 tip pro správný výběr

Chcete začít nosit rtěnku ale nevíte si rady s výběrem? Nevíte, jaká je vhodná barva rtěnky pro brunety a co zrovna vám bude slušet? Poradíme vám, po jakém odstínu sáhnout.

Jaká je ta pravá barva pro brunety?

Co se barvy týče, záleží hned na několika faktorech. Pokud jste doposud rtěnku nenosili a nemáte tak přehled o tom, co všechno je k mání, může pro vás být pestrá nabídka skoro až děsivá. Vhodná barva rtěnky pro brunety se odvíjí od několika prvků:

  • Barva vlasů
  • Velikost rtů
  • Barva zubů
  • Tón pleti

Pamatujte, že nejen barva, ale i textura či pigmentace vámi zvolené rtěnky dokáže zvýraznit vaše přednosti – stejně jako zdůraznit nedostatky. Rtěnka dokáže rty opticky zvětšit i zmenšit.

Jakou barvu si vybrat?

Pokud na hlavě nosíte hnědý odstín vlasů, je třeba k němu zkombinovat vhodnou barvu rtěnky. Pro brunetky je vhodná paleta růžových odstínů přesahujících až do broskvové. Vyhýbat se ale nemusíte ani takové klasice, kterou je červená rtěnka. Nebojte se ani hnědých odstínů.

Vnímejte svůj odstín pleti

Barva rtěnky pro brunety se mimo jiné může odvíjet od odstínu vaší pleti. Pokud je vaše pokožka tzv. snídaňová, pak se nebojte sáhnout po červené rtěnce s fialovými až hnědými pigmenty. Vhodná je také krásná malinově červená, vínová nebo ohnivě rudá.

Je-li barva vaší pokožky světlejší, pak si vybírejte ze rtěnek spadajících mezi růžovou paletu odstínů. Vám bude slušet také již zmíněná broskvová nebo rtěnky s odstínem do hněda.

Na co si dát při výběru pozor?

Závěrem ještě pár rad, na co si dát pozor. Pamatujte, že lesklé a světlé červené rtěnky opticky zvětšují rty. To se hodí, pokud máte rty úzké. Opakem jsou tmavé a matné barvy, které rty opticky zmenšují – tento fakt zase ocení ženy s plnějšími rty.

Pozor na perleťové odstíny rtěnek. Možná vypadají lákavě, ale málokdo o nich ví, že přidávají roky. Pokud toužíte mít rty lesklé, sáhněte po rtěnce bez lesku a ten doplňte leskem na rty.