Recepty

Jak ozdobit dort jahodami: 5 způsobů, které lahodí oku

Jak ozdobit dort jahodami: 5 způsobů, které lahodí oku

Nejen na oslavu, ale i kdykoli během roku můžete sobě a svým blízkým připravit chutný ovocný dort. S jahodami je možná ten vůbec nejoblíbenější. Jak ozdobit dort jahodami, aby na pouhý pohled doslova vybízel k tomu, abyste si na něm pochutnali?

Jak ozdobit dort jahodami?

V tuto dobu už se dají v obchodě sehnat jahody za rozumnou cenu. Chce to vyčkat na akce a poté se zásobit várkou šťavnatých jahod. A co s nimi? Kromě knedlíků nebo jen tak s cukrem a šlehačkou jsou skvělé do dortu. Dáme vám proto pár tipů, jak ozdobit dort jahodami. Spolehněte se, že to bude pastva (nejen) pro oko!

Vyskládejte půlky jahod po celé ploše dortu

Jakmile budete mít dort upečený, potřete jej z vrchní části krémem a poté celou plochu dortu vyskládejte půlkami jahod. Aby byl dort ještě šťavnatější a lákavější, můžete jahody přelít jahodovým želé. Bude doslova k nakousnutí!

Ozdobte okraje dortu čtvrtkami jahod

Jak ozdobit dort jahodami? Pokud vám nestačí vrstva jahodového želé, pak nakrájejte jahody na čtvrtky a ozdobte jimi okraje dortu. Bude to vypadat krásně, až budete podávat jednotlivé čtvrtky dortu. Prostě mňam!

Přidejte další ovoce

Kdo řekl, že se musíte omezit jen na jahody? Přidejte k tomuto chutnému ovoci, které milují děti i dospělí, další druhy ovoce. Třeba na plátky nakrájené kiwi, borůvky, měsíčky mandarinky a podobně. Fantazii se meze nekladou! I zde platí, že můžete ovoce na dortu přelít želé.

Vykouzlete z jahod květinu

Stále máte málo inspirace, jak ozdobit dort jahodami? Pak pro vás máme další tip: nakrájejte jahody podélně na čtvrtky a poté s nimi na dortu vykouzlete kytičku. Nebojte se si se zdobením vyhrát. Můžete zkusit i nějakou mandalu, která bude na dortu vypadat moc pěkně.

Poskládejte půlky jahod po okrajích dortu

Naším posledním nápadem, jak ozdobit dort jahodami, je pokrájet je na půlky a poté s nimi kopírovat okraje dortu. Na pohled jednoduché a přesto dokonalé!