Krása a módaVlasy

Jak ostříhat muže nůžkami: Návod krok za krokem 2024

Jak ostříhat muže nůžkami: Návod krok za krokem 2024

Chcete ostříhat svého muže nůžkami, ale nevíte jak na to? Tak buďte klidná, jelikož v dnešním článku se dozvíte, jak na to!

Čisté vlasy jsou základ

Je důležité mít vlasy dobře umyté a osušené před ostříháním. To umožňuje lepší kontrolu a přehled nad stříháním.

Připravte si správné nástroje

Pro ostříhání nůžkami není potřeba mnoho nástrojů. Budete potřebovat:

  • kvalitní nůžky na vlasy
  • hřeben

Promyslete vhodnou délku vlasů

Před začátkem stříhání si rozmyslete, jak dlouhé vlasy chcete mít. Pokud nejste zkušeným kadeřníkem, doporučujeme postupovat opatrně a stříhat postupně, abyste neustřihli příliš mnoho vlasů najednou.

Začněte od čela

Začněte stříhat u čela a pracujte postupně směrem dozadu. Používejte hřeben na vlasy k oddělení jednotlivých pramenů a stříhejte podle délky, kterou jste si předem stanovili.

Nepřetěžujte nůžky

Nůžky jsou určeny k jemnému stříhání, proto se nedoporučuje stříhat příliš mnoho vlasů najednou. Při přetěžování nůžek může dojít k poškození a zničení konečků vlasů.

Zkontrolujte si délku

Po dokončení stříhání zkontrolujte délku vlasů v zrcadle a opravte případné nedostatky. Pokud si nejste jistí, můžete se poradit s kadeřníkem.

Upravte detaily

Posledním krokem je upravit detaily. Opatrně prohlédněte celou hlavu a zastřihněte nevyrovnané části vlasů. Pokud je někde třeba, upravte délku nebo úhel ostříhání. Pokud je potřeba, můžete také vyčesat vlasy a zkontrolovat celkový vzhled. Využijte hřeben a nůžky, abyste dosáhli dokonalého vzhledu.