Krása a módaVlasy

Jak ostříhat dlouhé vlasy na krátké: trendy roku 2024

Jak ostříhat dlouhé vlasy na krátké: trendy roku 2024

Přemýšlíte, že byste si ostříhala své dlouhé kadeře na kratší sestřih, ale nevíte, jak začít? Dnes vám prozradíme, jaký zvolit moc zkrátit vlasy podle tvaru vašeho obličeje a také postup toho, jak vlasy začít stříhat, aby to nedopadlo katastrofou.

  • délku vlasů přizpůsobte svému obličeji
  • rozmyslete si dobře, jaký střih chcete
  • co budete pro stříhání potřebovat?
  • jak postupovat při stříhání?
  • Čemu se vyhnout?

Délku vlasů přizpůsobte svému obličeji

Kulatému obličeji dodejte hranatější linie za pomocí kratšího mikáda, bobu nebo rafinovaným vrstvením. Hranatý obličej nechejte vyniknout v pixie střihu, který bude delší v horní části. Oválnému obličeji bude slušet cokoliv.

Rozmyslete si dobře, jaký střih chcete

Hledání inspirace při velké délky vlasů je základním pravidlem. Nakupte si časopisy, podívejte se na sociální sítě, abyste měla představu, kam bude váš střih směřovat. Pamatujte ale na to, že ne každému sluší všechno a je potřeba zvážit, zda vám bude konkrétní účes slušet.

Co budete pro stříhání potřebovat?

Pokud nehodláte navštívit kadeřnici, ale chcete si vlasy ostříhat doma, zapomeňte na staré tupé nůžky. Ideální jsou nůžky přímo z kadeřnických potřeb, které budou malé a ostré a přesné.

Jak postupovat při stříhání?

Vlasy stříhejte ideálně vlhké, protože budou poddajnější. Podle rapidnosti krácení vlasů si vlasy učesejte do hladkého culíku a ustřihněte nad gumičkou. Pokud stříháte do 20 cm, pak si vystačíte jen nůžkami a hřebenem. Stříhejte vlasy po pramenech postupně, dokud nedosáhnete požadované délky. Vytvořte si vodící pramen a vždy prsty naberte část vlasů a zastřihněte do stejné délky, dokud takhle nezkrátíte všechny vlasy. Poté nůžkami prostříhejte konečky vlasů, abyste zjemnili linii konečků.

Čemu se vyhnout?

Důrazně nedoporučujeme stříhání vlasů přes culík, protože pokud nebude perfektně učesaný, pak budete mít kostrbaté konce vlasů bez jakéhokoliv tvaru. Vyhněte se také rovnému zastřihování vlasů, které způsobí to, že vlasy budou vypadat těžce.