Móda

Jak nosit punčochy: 3 rady od módního stylisty

Jak nosit punčochy: 3 rady od módního stylisty

Punčochy jsou jedním z nejdiskutovanějších a nejkontroverznějších kousků oblečení – mnoho žen se bojí nosit punčochy, protože se obávají, že by mohly vypadat nevkusně nebo nepohodlně. Nicméně, punčochy mohou být skvělým doplňkem, který dokáže dodat vašemu outfitu nádech elegance a ženskosti. V tomto článku vám pak přinášíme tři rady od módních stylistů, jak nosit punčochy správně a s jistotou. 

Pečlivě si vyberte vhodné punčochy

Černé punčochy jsou klasickou volbou, protože jsou neskutečně univerzální. Pokud však hledáte něco odvážnějšího, zkuste punčochy v barevných odstínech jako jsou fialové, hnědé nebo dokonce oranžové. Pokud budete punčochy nosit každý den, soustřeďte se zejména ma kvalitu a trvanlivost materiálu. Noste tedy pouze punčochy z kvalitního nylonu nebo z jiného podobně elastického materiálu, jež vám zajistí pohodlí a zároveň punčochám zvýší odolnost.

Dbejte též na to, že nosíte správnou velikost punčoch. Punčochy, které jsou příliš malé, totiž půjde daleko hůře nasazovat. Správná velikost punčoch tedy zlepší pohodlí a usnadní jejich nasazování. Na trhu existují i punčochy se samodržícími pruhy, které dokáží zlepšit a zpříjemnit nošení punčoch.

Zabraňte protržení nebo krabacení

V ideálním případě mějte kratší nehty na rukou, abyste minimalizovali riziko protržení punčoch. Než začnete nasazovat punčochy, tak je pečlivě srovnejte, abyste se ujistili, že jsou bez záhybů. To jednak usnadní jejich následné nasazování, ale zároveň vylepší i jejich vzhled po natažení.

Začněte nasazovat punčochy zeširoka a postupně je stahujte nahoru po svých nohách. Pokud totiž začnete nasazovat punčochy takto zeširoka, tak tím si usnadníte jejich nasazování a zároveň opět minimalizujete riziko jejich protržení.

Nebojte se být odvážná

Pokud hledáte punčochy pro zvláštní příležitost, můžete zvážit punčochy s odlišnými a odvážnějšími vzory, jako jsou krajkové nebo síťované punčochy nebo ty se srdíčky. Tyto vzorované punčochy mohou být skvělým doplňkem pro vytvoření zajímavého a stylového outfitu.

Pokud si oblékáte punčochy jako součást svého outfitu, oblékejte je ale vždy jako poslední, případně předposlední před sukní. Tím totiž snížíte riziko vytahování a poškození punčoch při oblékání dalších vrstev oblečení.