KrásaPleť

Jak na detox pleti? Tipy a triky v roce 2023

Jak na detox pleti? Tipy a triky v roce 2023

Pleť obličeje i pokožka těla mohou po zimě plné mrazivých dní vypadat unaveně. Dopřejte ji proto jarní očistu v podobě detoxu. Pomocí správně zvolené kosmetické péče můžete se začátkem jara pleť probudit, čímž se vám odvděčí zdravým a plným vzhledem. Jak na jarní detox pleti v roce 2023?

Úprava jídelníčku je základ

Jakmile omezíte příjem sladkého po Vánocích, je vhodná doba tělu zase dodat potřebné vitamíny a minerály, a to nejlépe formou pestré stravy. Na čas zapomeňte na konzumaci sladkých limonád, alkoholu, tučného masa, kávy, mléka, sýrů a výrobků z pšeničné mouky, a zaměřte se na různé detoxikační potraviny pro pročištění střev.

Strava plná vitamínů

Díky správnému jídelníčku podpoříte očistu organismu, jejímž výsledkem v brzké době bude také regenerace pokožky. Například Vitamín A se v kůži přemění na kyselinu, která stimuluje novou produkci kožních buněk. Vitamíny C a E jsou v kosmetice hojně používané díky tomu, že pomáhají předcházet stárnutí pokožky, a prospěšný je pak i vitamín B3. Tyto a další důležité vitamíny, minerály a pro tělo nezbytné látky najdete například v:

 • drůbeži,
 • zvěřině,
 • rybách,
 • v mléčných výrobcích,
 • vejcích,
 • vnitřnostech (játra),
 • v houbách,
 • bramborách,
 • luštěninách,
 • arašídech,
 • sušených meruňkách, datlích a dalších plodech.

Dodržujte pitný režim

Dostatečný pitný režim je nezbytný pro zdravě vypadající pleť. Doporučuje se vypít každé ráno sklenici vody, třeba i s citronovou šťávou. Ta vašemu tělu dodá po propsané noci potřebnou hydrataci a vaše pleť bude přes den vypadat pevněji.

Detoxikační šťávy a smoothie

Prostřednictvím detoxikačních šťáv a smoothie z čerstvého ovoce, zeleniny a různých semínek můžete tělu dodat obrovské množství prospěšných látek formou potravin, které nejsou průmyslově zpracované. To je pro tělo to nejlepší. Pokud se ale rozhodnete držet podobnou dietu, dobře si prostudujte, zda je pro vaše tělo vhodná, z jakých potravin a jakém množství by se měl jídelníček přesně skládat a jak dlouho byste měli detoxikační dietu dodržovat.

Vnější očista pleti

Zapomínat nesmíte ani na vnější očistu pleti. Vyhraďte si čas pro sebe a dopřejte pokožce pleťový peeling, kterým důkladně odstraníte odumřelé kožní buňky. Následně ji hloubkově hydratujte pleťovou maskou s odpovídajícím účinkem a při nanášení masky pleť promasírujte.

Správná kosmetická péče

S příchodem jara a teplejších dnů možná některé majitelky citlivější a suché pleti budou vyměňovat hutné mastné krémy za ty s lehkou texturou. Obecně upřednostňujte produkty s přírodními ingrediencemi – bez silikonů, parfemací a různých konzervačních látek. Ty totiž umožní pokožce lépe dýchat, a to i pod množstvím zkrášlovacích přípravků.